Hosín je v těchto dnech dějištěm už 17. MS v létaní ultralehkých letadel. "Konkurence je veliká, ale věřím, že český tým má nejvyšší kvalitu," říká předseda Svazu ultralehkého létaní ČR Jiří Nečas.

Na jihočeské sportovní letiště dorazili piloti z deseti zemí. Včetně reprezentantů Velké Británie. "Jsem rád, že tu jsou, po změnách u nich tvořili Britové nový tým," poznamenal Nečas.

Letiště Hosín patří MS ultralehkých letadelLetiště Hosín patří MS ultralehkých letadelZdroj: Deník/ Kamil JášaK favoritům ve své disciplíně na jednoposádkovém rogalu patří Petr Hynek. "Byl bych rád, kdyby to cinklo," přikyvoval vítěz tréninku před startem soutěžního letu.

Mistrovství světa v ultralehkém létání začalo velmi poutavě. Pořadatelé nachystali mezinárodní slet. K vidění jsou na Hosíně letadla a piloti z mnoha zemí. Zahajovací ceremoniál navíc doplnily letecké ukázky.

Helena Havelková  a její poslední smeč v šestkovém volejbalu
Helena Havelková ukončila kariéru, viděli jsme její poslední smeč. Je na videu

Mistrovství světa je naplánováno až do konce července.  Piloti, na Hosíně trénovali už před zahájením mistrovství světa, soutěží v navigačních disciplínách, v disciplínách na přesnost přistání a také v ekonomických disciplínách, ty jsou zaměřeny na plánování spotřeby během letu. Soutěží se v kategoriích ultralehkých letounů, vírníků a motorových rogal.