Hosín je v těchto dnech dějištěm už 17. MS v létaní ultralehkých letadel. "Konkurence je veliká, ale věřím, že český tým má nejvyšší kvalitu," říká předseda Svazu ultralehkého létaní ČR Jiří Nečas.

Na jihočeské sportovní letiště dorazili piloti z deseti zemí. Včetně reprezentantů Velké Británie. "Jsem rád, že tu jsou, po změnách u nich tvořili Britové nový tým," poznamenal Nečas.

close Letiště Hosín patří MS ultralehkých letadel info Zdroj: Deník/ Kamil Jáša zoom_in Letiště Hosín patří MS ultralehkých letadel K favoritům ve své disciplíně na jednoposádkovém rogalu patří Petr Hynek. "Byl bych rád, kdyby to cinklo," přikyvoval vítěz tréninku před startem soutěžního letu.

Mistrovství světa v ultralehkém létání začalo velmi poutavě. Pořadatelé nachystali mezinárodní slet. K vidění jsou na Hosíně letadla a piloti z mnoha zemí. Zahajovací ceremoniál navíc doplnily letecké ukázky.

Mistrovství světa je naplánováno až do konce července.  Piloti, na Hosíně trénovali už před zahájením mistrovství světa, soutěží v navigačních disciplínách, v disciplínách na přesnost přistání a také v ekonomických disciplínách, ty jsou zaměřeny na plánování spotřeby během letu. Soutěží se v kategoriích ultralehkých letounů, vírníků a motorových rogal.