Nejúspěšnější český slalomář posledních let Vavřinec Hradílek, účastník OH v Pekingu, sledoval průběh letošního Krumlovského vdáckého maratonu pouze ze břehu. Měl tedy i chvíli času na dotazy Deníku.

Jaká pro vás byla letošní slalomářská sezona?

Dobrá. Začal jsem závody na Novém Zélandu, podařilose mi vyhrát mistrovství Oceánie. Hodně a kvalitně jsem tam natrénoval. To se povedlo, udělám to letos znovu.

Poletíte do Austrálie?

Chystám se tam na dvouměsíční kemp.

K bilanci letošní sezony patří určitě i vynikající třetí místo v celkovém hodnocení SP…

… tento výsledek je opravdu velice dobrý. Není to jen z jednoho závodu, je to dlouhodobější výsledek. A vyhrál jsem mistrovství Evropy třiadvacítek, to je samozřejmě také velice dobré. Na to, že letošní sezona byla dlouhá, měla hned tři vrcholy, tak jsme zvládli fyzickou i psychickou přípravu výborně.

Ve všech závodech v sezoně jste se probojoval do finále, jen na MS v Séu de Urguell to nevyšlo. Proč?

V závěrečné přípravě na mistrovství světa jsem měl nějakou nepříjemnou virózu, týden jsem bral prášky, nebyl jsem schopný trénovat. Byl jsem unavený.

Z náročné sezony?

Taky. A z tréninkového výpadku. V závěru trati mi trochu došly síly. Nevyšlo to. Je to škoda, cítil jsem se dobře, věřil jsem si na medaili. Měl jsem na to, zkazil jsem jen poslední tři branky. Nevadí, vyjde to zase příště.

Chuť jste si spravili v hlídkách, kde ČR vylovila ze španělské řeky zlato?

Vyhráli jsme titul mistrů světa, to mi individuální závod trošku vynahradilo. To je velký úspěch, který se za celou historii vodního slalomu kakajářům nepovedl.

Jak se vám líbí průběh Krumlovského vodáckého maratonu, který letos přilákal rekordní účast?

Jsem tady poprvé, moc se mi tu líbí. Atmosféra je velmi dobrá. Na začátku nebylo ideální počasí, ale pak to bylo bezva. Pro vodáky jsou takovéto akce potřeba. Informace se dostanou do novin, rádia a do televize. Je tu velká mezinárodní účast, myslím, že i pro města jako je Český Krumlov a celkově pro Vltavu je to úplně paráda. A když se maratonu zúčastní i známější vodácké osobnosti, tím lépe.

Takže příští rok se do maratonu aktivně zapojíte?

Pojedu. Určitě. Ještě nevím na čem, ale na něčem pojedu.