Václav Koudelka si ve své sportovní kariéře zahrál v dresu Dynama České Budějovice. Nastupoval ve fotbalových mládežnických týmech, později hrál ve stejném klubu nohejbal. Až pak ho zlákal svět bicepsů. Patří k nejlepším českým kulturistům.

Václava Koudelku není jednoduché zastavit. Alespoň na chvíli. Neustále trénuje a hodně cestuje. "Právě jsme s přítelkyní a mamkou teď na cestě na leště," říká a porovnává si přesný čas. Za pár hodin totiž mělo letadlo s Jihočechem přistát v Madridu. Kulturista vyrazil na prestižní Arnold Classic Europ 2023. "Trénuju teď prakticky každý den," potvrzuje. "Šest dní v týdnu mám silový trénink a dvakrát čtyřicet minut kardio." Sedmý den je odpočinek. Ale aktivní. "Jeden den den v týdnu mám volno od silového tréninku, v ten den mám jen jednu čtyřicet pět minut kardio."

Rozhodčí na utkání I. A třídy využívali mikroporty
Světová premiéra v Kameňáku. Rozhodčí nasadili mikroporty. Máme je na videu

Václav Koudelka se převážně připravuje v českobudějovickém Bcross gymu. "Občas ve Fitness club Start 3."

V Praze na soutěži Diamond cup obsadil v kategorii juniorů druhé místo. "Dá se říct, že jsem s umístěním spokojený, nicméně první místo by bylo lepší," rozesmál se a zamyslel se nad konkurencí, která se v Praze sešla: "Byli jsme s ostatními borci celkem vyrovnaní."

S jakými ambicemi Jihočech odletěl do Španělska? "Na Arnold Classic se chci kázat ještě v lepší formě."