Hned za fotbalovými kabinami vyrostlo na pozemku klubu útulné sportoviště na malý fotbal, tenis, volejbal, házenou nebo streetbal.

„Stavební firma kopla do země 15. dubna. Čekalo se na počasí, aby se povrch mohl položit, dobetonovat,“ říká prezident fotbalistů Jankova František Stejskal. „Rychlejší než realizace byla příprava, která trvala přes dva roky,“ naznačuje Stejskal, že nejtěžší ze všeho bylo nashromáždit potřebné finančí prostředky.

Původně mělo hřiště s umělou trávou stát jinde – nad hlavní hrací plochou. „Ale měli jsme problémy s výkupem pozemků, a tak jsme to zkusili tady,“ ukazuje František Stejskal na oplocený areál pod silnicí, kde mělo být parkoviště.

„Rozhodně se nestavěl jen pro SK, pro jedenáct fotbalistů áčka!“ zdůrazňuje šéf fotbalového klubu a doplňuje, že sportoviště může využít i veřejnost.

„Samozřejmě za nějakou úhradu.“

Pásku při slavnostním otevření přestříhl poslanec Michal Doktor, hned nato přispěchal manažer klubu Jaroslav Hrubý, aby pokřtil nové hřiště šampaňským.


Do Jankova přijel předseda KFS Milan Haškovec, dorazil starosta Hluboké Tomáš Jirsa, chybět samozřejmě nemohl ligový rozhodčí a starosta Holašovic Jan Jílek: právě otevřením hřiště včera vypukly oslavy 10. výročí zápisu Holašovic na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jako první měli tu čest zahrát si na nové ploše kadeti Jankova. Sotva skončily krátké úvodní oficiality a prohlídka, domácí funkcionáři zbavili plochu sítí a sloupků, aby se mohli utkat o Holašovický koláček. „Koláčů máme napečených asi dvě stě,“ ujistil František Stejskal, že cen bude dost pro všechny malé fotbalisty. „Máme dvě družstva kadetů, je jich dohromady skoro čtyřicet, tak jsme říkali, ať si proti sobě zahrají. A zítra (v sobotu) od jedné tu máme dorostence, muže i staré pány. Naše a ze Žabovřesk,“ vysvětloval František Stejskal.

Mužstva SK Jankov ocení umělku zejména v období zimní přípravy, kdy panují extrémní klimatické podmínky.