Kromě zázemí pro softbalisty skýtá areál i zbrusu nové fotbalové hřiště a další prostory pro sportovní činnost s kvalitním zázemím. „Jsme velice spokojeni, že se povedlo vybudovat dva pálkařské tunely a také tribunu pro sto dvacet diváků,“ pochvaluje si Jaroslav Korčák, spoluorganizátor akce a trenér prvního mužstva softbalistů Ledenic.


„Při slavnostním otevírání nového areálu jsme chtěli přitáhnout co nejvíc fanoušků i obyčejných lidí. Myslím, že se nám to povedlo,“ dodává Korčák a připomíná návštěvu přibližně pěti stovek přihlížejících.


Mezi čestnými hosty nesměli chybět zástupci sponzorů, starosta městysu Ledenice Miroslav Franěk nebo zástupce dispozičního fondu Hermína Mocová. Účastnili se i starostové okolních obcí a zástupce KFS. „Chtěli jsme docílit i účasti z řad profesionálních sportovců. Naše pozvání přijal hokejista Milan Toman,“ říká Korčák.


Právě obránce českobudějovického HC Mountfield také provedl čestný odpal. O nadhoz se postaral předseda České softbalové asociace Gabriel Waage.
„Nebylo to vůbec jednoduché,“ smál se Milan Toman. Pořádný odpal se mu podařil až na druhý pokus. To už ale míček poslal daleko do pole. „Je to velký rozdíl držet hokejku a tuhle pálku. Není na obou koncích stejně těžká a to mě překvapilo. Nakonec jsem ale snad ostudu neudělal,“ dodal s úsměvem hokejový obránce. „Jsem rád, že se takovéhle věci dějí. Areál bude sloužit hlavně dětem, a to je dobře. Lepší, než aby seděly u počítačů,“ uzavřel Toman.


I po jeho sportovním počinu pokračovalo slavnostní odpoledne, kde návštěvníci mohli sledovat softbalová i fotbalová utkání anebo si vyzkoušet jednotlivé softbalové disciplíny na trenažérech.


Už v tuhle chvíli jsou naplánovány první významné akce, které se nedaleko Českých Budějovic uskuteční. Poslední srpnový den se v Ledenicích hraje finále Českého softbalového poháru. Na začátku září pak prestižní turnaj 1. kadetské ligy.

Tomáš Zetek