Čtvrtfinále extraligy volejbalistů začne v čtvrtek v 18.00. Jihostroj České Budějovice přivítá Karlovarsko. Půjde o souboj čtvrtého týmu s pátým. Hosty přiveze pod Černou věž Ondřej Hudeček.

Začínal v Č. Budějovicích. V Jihostroji hrával na postu univerzála. V průběhu let změnil pozici. Jako smečař vedl národní tým dokonce v roli kapitána. Teď je z něj trenér. Hlavní kouč. "Jsem tu už delší dobu," rozhlíží se po Karlových Varech. "Po poháru nám dávalo smysl, že přejdu na trenérský post."

Jan Svoboda předpovídá vyrovnanou bitvu
První boj se blíží. Jihostroj - Karlovarsko. Kdo je favoritem pro Jana Svobodu?

Hudeček má v Č. Budějovicích stále spoustu kamarádů, přátel. Ti všichni na první zápas série dorazí. "V této sezoně jsme Jihostroj dvakrát porazili, není pro play off nic zásadního, ale roli v sebevědomí hráčů to hrát může," říká Hudeček a vysvětluje: "Hráči sami sobě dokázali, že se v Budějovicích dá vyhrát."

Jihostroj udělá všechno pro to, aby postoupil do semifinále. Bude to velkolepé představení. "Budeme hrát lépe než v základní části extraligy," slibuje fanouškům trenér Kowal. Podívejte se na video, co říká před prvním zápasem.

Hudeček nahlásil pro první zápas posilu. Přijede přímo na první utkání. "Táta v hale bude," směje se nad odpovědí Ondřej, jehož tatínek Jiří hrával v dnes už neexistující Škodě České Budějovice.

Ondřej Hudeček má ještě jednu motivaci. "V hokeji jste nás vyřadili,  ve volejbale vám to vrátíme," připomněl sérii předkola play off Motor ČB - K. Vary.