Čtvrtá etapa závodu Okolo jižních Čech byla královská. Nejdelší. Nejnáročnější. Závodníci vyráželi ještě dopoledne v Č. Velenicích, do cíle dorazili až odpoledne v J. Hradci. Zvládli 185 těžkých kilometrů.

Pořadatelem závodu byl klub RBB Invest J. Hradec a právě město J. Hradec.

Čtvrtá etapa začala v Č. Velenicích, skončila v J. HradciČtvrtá etapa začala v Č. Velenicích, skončila v J. HradciZdroj: Deník/ Kamil Jáša

„Měl jsem toho opravdu plné zuby,“ přikyvoval vítěz celkového pořadí Arnaud de Lie z týmu Lotto Soudal. Tento tým měl v pelotonu převahu, přesto nevyhrál celkové pořadí. Nejlepším družstvem se stal Volker Wessels. „Myslím, že osmý ročník se opravdu povedl,“ pochvaloval si Jan Hájek, ředitel závodu Okolo jižních Čech.

V letošním ročníku se objevilo 23 týmů, 138 závodníků ze 13 států. Startovali třeba cyklisté z USA, Kuvajtu, Ruska… „Nebyly tu nějaké krkolomné kopce, ale náš tým skvěle spolupracoval a v těžkých místech jsme to zvládli,“ vyprávěl majitel žlutého trikotu de Lie. „A chtěl bych pochválit také diváky, ve městech nás povzbuzovali, to bylo fajn.“

Celková vzdálenost byla 491 km. „Byli jsme spokojení s tím, jakým způsobem se mladí cyklisté prezentovali. Útočili, netaktizovali, byla to zajímavá podívaná,“ doplnil ředitel osmého ročníku Jan Hájek, který už teď může přemýšlet nad devátým.