Předchozí
1 z 5
Další

Sébastien Ogier (Francie)

Sébastien OgierSébastien OgierZdroj: Red Bull Content Pool

Žijící legenda světa rallye. Osminásobný šampion poslední dva roky neabsolvuje kompletní sezonu a je tak mimo hru o nejvyšší příčku. Když však vyjede na trať, musejí si na něj mladší hvězdy pořád dávat sakramentský pozor. V letošním ročníku už stihl vyhrát v Monte Carlu, v Mexiku a v Keni.

39 let
Toyota Gazoo Racing WRT
8 titulů mistra světa
58 vyhraných závodů

Kalle Rovanperä (Finsko)

Kalle RovanperäKalle RovanperäZdroj: Red Bull Content Pool

Úřadující mistr světa o sobě dával vědět už ve velmi útlém věku – své první rallye se účastnil v deseti letech (jeho otec je bývalým závodníkem). A sbíral další primáty, stal se například nejmladším jezdcem, který vyhrál rallye ve WRC a loni se stal i nejmladším šampionem. Letos je velmi blízko obhájení titulu, slavit může už po Středoevropské rallye.

23 let
Toyota Gazoo Racing WRT
1 titul mistra světa
11 vyhraných závodů

Ott Tänak (Estonsko)

Ott TänakOtt TänakZdroj: Red Bull Content Pool

Zkušený Estonec prožil životní sezonu v roce 2019, kdy se mu podařilo přerušit sérii triumfů skoro nezastavitelného Ogiera. Ve své vlasti se stal okamžitě legendou, byl o něm natočen i oslavný film. Letos vyhrál ve Švédsku a v Chile, ale několik startů se mu moc nepovedlo. Otce dvou dětí možná pořád děsí myšlenka na rakovinu, která dostihla jeho manželku.

36 let
M-Sport Ford WRT
1 titul mistra světa
19 vyhraných závodů

Elfyn Evans (Velká Británie)

Elfyn EvansElfyn EvansZdroj: Red Bull Content Pool

Velšský jezdec stejně jako mnozí další zdědil závodnické geny po svém otci, který rovněž jezdil rallye. Na kontě už má dvě druhá místa v celkové klasifikaci WRC (2020 a 2021) a i letos je prozatím stříbrný. Vyhrál v Chorvatsku a ve Finsku a na středoevropských silnicích chce ještě zdramatizovat souboj o titul.

34 let
Toyota Gazoo Racing WRT
0 titulů mistra světa
7 vyhraných závodů

Thierry Neuville (Belgie)

Thierry NeuvilleThierry NeuvilleZdroj: Red Bull Content Pool

Tento Belgičan dobře ví, jaké to je být vicemistrem světa. Druhý totiž skončil hned pětkrát (čtyřikrát za Ogierem a jednou za Tänakem). Letos střídá dobré výkony se slabšími a například na Safari Rallye v Keni byl dodatečně diskvalifikován, když přiznal pomoc od třetí osoby v podobě informací o změnách na trati dvou rychlostních zkoušek.

35 let
Hyundai Shell Mobis WRT
0 titulů mistra světa
18 vyhraných závodů