Svým fanouškům u televizních obrazovek nabídl český mistrovský celek ve středu krásné volejbalové okamžiky. Na půdě italského Cunea, jednoho z největších favoritů Série A i Ligy mistrů, vyhrál po skvělém výkonu jasně 3:0.

Co byly trenérovi týmu Bre Banca Lannutti Cuneo platné hvězdy jako Grbič, Mastrangelo, Vissotto, Henno nebo Wijsmans. Jihočeský tým nad sítí vládl. Historický okamžik zaznamenal nejen mezi fanoušky klubu velký ohlas.

Úspěch celku kouče Jana Svobody se dá přirovnat k fotbalové Lize mistrů. Je to jako kdyby Plzeň jasně vyhrála na Nou Campu a přitom Barcelonu po celou dobu zápasu přehrávala. „Je to neuvěřitelné. Tohle jsme fakt nečekali. Je to neuvěřitelný zážitek,“ zářilo po návratu do jihočeské metropole libero David Juračka.

Po návratu si volejbalisté chvíli odpočinou, ale co nejdříve se začnou připravovat na blížící se zápas v domácím prostředí. Původně měli mít mistři v programu volný sobotní den, který by si nyní jistě zasloužili, ale místo toho budou předehrávat v 18 hodin 13. kolo volejbalové extraligy.

Do jihočeské metropole přijede Aero Odolena Voda, kdysi jeden z nejlepších českých klubů. Letos se Odolka pohybuje v chladných spodních vodách domácí nejvyšší soutěže, v kádru má především české beachvolejbalové hráče. První zápas vyhrál Jihostroj na půdě předposledního týmu 3:0, stejný výsledek se dá očekávat i nyní.