V letošním ročníku interligy měly házenkářky Slavie Praha soutěž výborně rozehranou a sahaly po zisku mistrovského titulu. Ale nedosáhly.
V dlouhodobé části skončily Pražanky druhé za Iuventou Michalovce.

Po rozdělení soutěže na českou a slovenskou část se Slávistky podle očekávání probojovaly až do finále, kde narazily na Baník Most, mistrovský celek z posledních tří ročníků.

Na severu Čech Slavia vyhrála 28:22. „V Mostě jsme byly jasně lepší v obraně i v útoku," říká křídelní hráčka Slavie Veronika Malá.
Slavia byla krok od zisku mistrovského titulu. „Měly jsme jedinečnou šanci, protože nás čekaly zápasy doma. Bohužel to ale nevyšlo," krčí rameny Veronika Malá.

Proč doma slávistky výkon z Mostu nezopakovaly, Malá neví. Vysvětlení ale nakonec najde. „Možná jsme se příliš nechaly uspokojit poměrně jasnou výhrou venku a myslely si, že to půjde samo," připouští odchovankyně písecké házené.

Jenomže Most má zkušený tým a na duel v Praze se důkladně připravil.

Mostečanky ve druhém utkání vrátily Slavii porážku, vyhrály 27:20 a srovnaly stav série. „Čekaly jsme, že Most bude hrát pořád stejně, on ale přidal na agresivitě a předčil nás ve všech činnostech," našla příčiny prohry Malá.

Sobotní úspěch Severočešky nabudil a dobrou formu Most potvrdil i v rozhodujícím nedělním utkání. Most Slavii porazil 26:22 a obhájil titul mistryň České republiky.

„Vyhrál zaslouženě, byl zkrátka lepší," nezbylo Veronice Malé nic jiného, než soupeři pogratulovat. Ani stříbrem ovšem Jihočeška nepohrdne. „Je to škoda, ale druhé místo v interlize se také počítá. Takže se ve mně mísí pocity zklamání i radosti," považuje druhé místo za úspěch Malá.

Slavia čeká na zisk mistrovského titulu už od roku 2010 a příští sezonu to zkusí znovu. Veronika Malá už u toho ale nebude. Získala totiž angažmá v Německu.

Teď už ji čekají jen reprezentační akce. „Nyní odjíždíme na soustředění, kde se budeme připravovat na kvalifikační zápasy s Itálií a s Ukrajinou," upřesňuje Malá.

Česká reprezentace usiluje o účast na mistrovství Evropy, které se bude konat ve Švédsku. Talentovaná házenkářka z Oslova na Písecku bude u toho.