Jako obhájci titulu letos skončili naši hráči třetí. „Na titul jsme dlouho čekali. Loni se to povedlo, ale letos náš tým nebyl tak silný jako v minulých letech. Bylo tam několik nováčků a zkušenosti každý nasbírá až v zápasech. To bylo trochu znát,“ hledá příčiny menšího ústupu ze slávy.

Největším problémem českého týmu prý byla koncovka. „Třeba Francouze jsme v semifinále jednoznačně přestříleli, ale soupeřův gólman měl svůj den. Branka je navíc trochu menší než v klasickém hokeji, takže na to jsme dojeli,“ vysvětluje důrazný bek.

In – line hokej je Tomanovým velkým koníčkem. „Hraju ho rád,“ přikyvuje. „Rozdíly tam proti hokeji na ledě samozřejmě jsou, ale je to příjemné a člověk je hlavně pořáv v partě.“

V pondělí naskočil Toman spolu se svými spoluhráči k prvnímu tréninku na ledě. „Už jsme se na to docela těšili. Přece jen jsme hokejisté a k tomu patří led,“ směje se. „Začátek je samozřejmě náročnější. Člověk si musí zvykat na novou výstroj, ale do týdne je to všechno v pořádku,“ mávne rukou.

Úvod přípravy absolvuje Mountfield na druhé ploše Budvar Arény s tím, že se na tréninky přesunuje po chodníku kolem stadionu. „To bude maximálně týden, takže žádná tragédie.“

Trenéra Jandače vystřídal po skončení minulé sezony Ernest Bokroš. Toman však v náplni letní přípravy žádné převratné změny nezaznamenal. „Každý trenér má svá specifika. Některý má raději běhání, jíný zase kolo. Ale je to určitě dost podobné,“ míní.