Jak se mají slalomáři v zimě? Asi si klidu a pohody moc neužíváte…
Jak by se mohli mít slalomáři? Dokážete si to určitě představit. Není to nic moc. Nebaví nás to, protože je nám zima a najíždíme kilometry.


Hodně? Trenéři vám předepsali velkou porci?
Jezdíme hodně vytrvalost. Naštěstí od třetího do šestnáctého března budeme na soustředění v Pau. To je ve Francii, kde je nový kanál, který jsme viděli jen na videu.


Takže ani přesně nevíte, co vás ve Francii čeká?
Přesně tak. Ani k tomu soustředění nemůžu říct nic konkrétního. Bude to tam ale celkem cákat.


Dva týdny prožijete na jediné trati?
Ještě je tam jedna, ta je od Pau vzdálená dvacet kilometrů, tam budeme také dojíždět. Je to areál v San Pé de Bigore, kde je lehčí přírodní řeka. Takže ty terény budeme trochu střídat, abychom nebyli pořád na jednom místě.


Ve Francii vás čeká teplo? Nebo alespoň tepleji?

Myslím, že tam bude ještě sníh. A kdyby nebyl, tak tam stejně bude kosa.


Další výlet za teplem už pro únor nebo březen nepřipravujete?
Ne. Chystáme se pouze na soustředění do Francie.


V bohaté sportovní kariéře jste trochu ve stínu slavnější Štěpánky Hilgertové, jak se s tím dokážete vypořádat? Netrápí vás to?
Už je to tak. Je to těžké. Ona, když zajede, mluví se o ní, a když nezajede, tak se o ní mluví snad ještě víc. Tak co na to říct: Prostě olympijská vítězka.


Neštve vás tento fakt?
Štve mě to, ale je dobrá. Poráží nás, tak se o ní mluví.


Každý rok se MČR jede pod Lipnem, jezdíte tam ráda?
Jasně. Na Lipno jezdím vždycky ráda. Hlavně se pod Lipenskou přehradou jezdí každý rok mistrovství republiky, tak tam musím. Je to divoká voda, velké vlny i válce, je to takový adrenalin. Jezdíme málo tak těžkých vod, tak si to nenechám nikdy ujít.


Kdy jste jela naposledy Vltavu v kánoi jako turista?
Já jsem Vltavu jako turista snad nejela nikdy. Možná jednou, ale už je to dávno a to snad bylo na kajaku.


Když už si povídáme o českém jihu, v Č. Vrbném se za posledních několik let umělá slalomová dráha změnila k nepoznání. Co jí říkáte?

Na upraveném kanále jsem ještě nejezdila, ale viděla jsem ho na videu. Ze záběrů se mi to hrozně líbilo. Přestala jsem tam jezdit, když Markéta Řepová skončila se slalomem. A když jsou tam nějaké závody, tak se termínově kryjí se Světovým pohárem nebo s mistrovstvím Evropy.

Dá se na trati v Českém Vrbném natrénovat tak, aby se závodník prosadil až do reprezentace? Nebo ještě dál? Třeba až do světové špičky?
Samozřejmě, že se tam dá kvalitně natrénovat. Myslím, že je to jeden z nejlepších vodních terénů u nás.


Jakou máte před sebou největší sportovní výzvu?
Když si vyjedu postup ze čtyř nominačních závodů, to budou Liptovský Mikuláš a Trnávka – Želiv, tak pak nás čeká mistrovství Evropy na přelomu května a června v Nottinghamu ve Velké Británii. Mistrovství světa je na programu v úvodu září na olympijské trati v Seu D¨Urgell ve Španělsku.