Česká reprezentantka v paddleboardingu Iva Dundová prožívá výjimečné léto. Skvělými výkony na MČR na Bezdrevu se katapultovala na dvě významné akce. Do Frabcie a Portugalska. "Pojedu na mistrovství světa i Evropy," přikyvuje usměvavá dáma, která trénuje v barvách týmu HUDY SUP České Budějovice. "S bilanci na Bezdrevu jsme moc spokojená," vrací se k průběhu skvěle zvládnutého domácího šampionátu. "Povedlo se mi získat titul mistryně České republiky v overall," připomněla největší úspěch průběhu tohoto léta.

Krasobruslařská dvojice Martin Bidař - Barbora Kucianová v Českých Budějovicích
Martin Bidař a Barbora Kucianová. Pár s olympijskými ambicemi je v Budvar aréně

"Bylo to hodně napínavé," doplňuje. Závod long distance vyhrála. "Byla jsem první i ve sprintu, pak jsem musela tuto pozici udržet až do závěru mistrovství. Předjela mě jen Němka, ale v českém pořadí jsem byla první. Jsem nadmíru spokojená. "

A proto se jí podařilo nominovat se na zmiňované evropské a světové závody. "Ráda bych zajela do desátého místa, ale nemáme takovou možnost trénovat na moři, tím jsme trochu znevýhodnění, ale světovou špičku hodně rychle dotahujeme. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon," dodala Iva Dundová, která na tréninky vyráží ze základny HUDY SUP Teamu v loděnici u Malého jezu v Českých Budějovicích.