V italském Janově totiž vyhrál mistrovství Evropy hendikepovaných hráčů v kategorii open, kde se představili stojící stolní tenisté bez rozdílu postižení.

Do Itálie se sjelo celkem 288 hráčů z 28 států. Oproti předcházejícím letům se nejprestižnější kategorie open posunula na začátek programu šampionátu.

„Není to úplně ideální, protože se člověk moc nerozehraje a hned jde prakticky o všechno,“ posteskl si Karabec, jenž se ale s nastalou situací vypořádal se ctí.

V úvodním kole měl odchovanec českobudějovického Slavoje jako nasazený hráč číslo dvě volno. Ve druhém vyřadil Itala Acciho 3:0, ve třetím Němce Pagadu 3:0 a ve čtvrtém Poláka Powrozniaka 3:1. Ve čtvrtfinále přehrál Ukrajince Kubova 3:1, v semifinále výborného Švéda Anderssona rovněž 3:1 a ve finále nasazenou jedničku Ruize ze Španělska opět 3:1.

Ve své kategorii 10 už se hráč Baníku Havířov radoval z titulu mistra Evropy dvakrát (2003 a 2007), ale v kat. open se jedná o premiérové prvenství. „Mám z něj obrovskou radost,“ připustil hráč, jenž má na svém kontě i prvenství na paralympiádě v Sydney 2000 a titul mistra světa z roku 2006.

Šampionát nyní bude pokračovat soutěžemi jednotlivců v jednotlivých kategoriích podle stupně postižení a vyvrcholí soutěží družstev, kde bude Karabec reprezentovat Českou republiku spolu s Cieslarem. „Už mám splněno, ale nějakou medaili bych ještě rád přidal,“ usměje se.