Lepší než Marouškové byl na podzim pouze Miroslav Ruso, zbylá místa na stupních vítězů obsadila dvojice z Lišova, která zaostala o pouhé tři bodíky…
Tipy obou Maroušků pocházejí shodně z pera staršího Milana. „Ke konci jsem dotahoval,“ popisuje útok na celkové prvenství v tradiční soutěži Deníku.

Kdyby se hrálo ještě jedno dvě kola, kdo ví, jak by to skončilo! „Jsem z Lišova a Lišov mi to hodně pokazil,“ kroutil hlavou Milan Maroušek starší. Tenhle paradox ho možná stál vítězství. „Asi čtyři zápasy lišovského áčka mi nevyšly,“ podotkl.

Druhý a zároveň třetí muž pořadí potvrdil, že asi nejspolehlivějším pomocníkem jsou při tipování Fortuna ligy tabulky soutěží. V Českobudějovickém deníku je má ruce všechny pohromadě hned v pondělí, od I. ligy až po nejnižší IV. třídu. „Noviny odebíráme, takže všechno, co potřebujeme, v nich najdeme,“ ujistil Maroušek.

Z tipování se stal rituál uprostřed pracovního týdne – alespoň v případě lišovské stálice. „Někdy ve středu vezmu tabulky, výsledky a tipuju,“ nastínil Milan Maroušek. Aktuální tabulky soutěží jsou vodítkem i pro ty, kteří se kolem fotbalu nepohybují. Marouškové ale mají k fotbalovým trávníkům naopak hodně blízko, prakticky všichni k němu přičichli. S tím rozdílem, že někdo u něj vydržel krátce, jiný déle. „Aktivně z nás hraje už jen brácha – podnikovku a za staré pány,“ říká s úsměvem Milan Maroušek st., jenž v 80. letech nastupoval za Lišov v krajském přeboru.

I když Marouškové vědí, jak kopnout do balonu, celou fotbalovou jedenáctku jako Benedové by prý dohromady nedali. „Počítali jsme to, asi ne, i když strýc a všichni někdy fotbal hrávali,“ uzavírá povídání Milan Maroušek.