Nahrávačka Šelem Brno Pavla Šmídová byla na galavečeru vyhlášena Volejbalistkou roku. Ocenění se dočkali i v českobudějovickém volejbalovém klubu. Nejlepším trenérem mládeže byl zvolen Vojtěch Zach. Nejlepším hráčem extraligy Ignacio Luengas a nejlepším českým volejbalistou roku 2024 odborníci znovu zvolili Marka Šotolu.

Prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek na Zadově
Prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek osobně dorazil na Zadov

Talentovaný levák, který pochází z Č. Budějovic, jeho tatínek úspěšně hrával na postu blokaře v Jihostroji, Marek je aktuálně nejlepším českým univerzálem. "Sezona byla výsledkově stejná jako loni, jsem rád, že jsem anketu vyhrál," vyprávěl Marek na galavečeru. Co dalšího na sebe prozradil? Podívejte se na video u tohoto článku.

Trenérem roku byl zvolen kouč ženské reprezentace Giannis Athanasopoulos.

Výsledky ankety:
Na slavnostním galavečeru Volejbalista roku konaném v Národním domě na Vinohradech byli oceněni nejlepší osobnosti uplynulé sezony. Titul nejlepšího volejbalisty obhájil čtyřiadvacetiletý univerzál Marek Šotola, vůbec poprvé byla jako nejlepší česká volejbalistka oceněna jedenatřicetiletá nahrávačka Pavla Šmídová. Beachvolejbalové páry roku: Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou. Světoví šampioni Perušič se Schweinerem byli uvedeni do Síně slávy českého volejbalu. Řecký kouč ženské volejbalové reprezentace Giannis Athanasopoulos byl vyhlášen nejlepším trenérem. Ocenění za celoživotní dílo bylo tentokrát uděleno celému týmu – stříbrným reprezentantkám z mistrovství Evropy 1958.