Basketbalisté Lions ovládli v Kooperativa NBL poslední dvě domácí utkání a zdálo by se, že jsou opět na koni. „To ne, musíme zůstat pokorní. Brno je velice silné, když dokázalo porazit i Opavu. Na každého soupeře se musíme dobře připravit, abychom na konci byli před Brnem," varuje před uspokojením pivotman Lvů Jakub Kaša.
I díky jeho přispění se Lions ve třetí čtvrtině posledního utkání s Děčínem nadechli k obrovskému náporu a svého soka převálcovali v této periodě 28:13. Jihočeši v tu chvíli hráli v obrovské euforii. „Moc jsme chtěli vyhrát. Prohrávali jsme a utkání jsme zvrátili i díky výborným divákům. V závěru vyhrál šťastnější tým," říká Kaša, který ještě v lednu v dresu Děčína působil.
Za Jindřichův Hradec nastoupil poprvé 15. února v utkání s NH Ostrava. „S Děčínem jsem si jednou zahrál finále a pozitivní vzpomínky tedy převažují. Jinak jsme se ale na Děčín připravoval jako na každého jiného soupeře," vzpomíná na své předchozí angažmá nyní hráč Jindřichova Hradce.
Motivaci proti svému bývalému klubu však Jakub Kaša přece jenom zvýšenou měl. „Říkal jsem klukům, že jestli vyhrajeme, pozvu je na pivo," směje se.
To se nakonec podařilo a Lvi po strhujícím průběhu zápasu plném zvratů vyhráli.
Vítězství nad druhým týmem tabulky ocenili diváci bouřlivým potleskem ve stoje a z jejich reakcí bylo patrné, že viděli asi nejlepší zápas v domácí hale. „Možná ano. Výborné zápasy jsme odehráli i s jinými mužstvy, tentokrát to však mělo vítěznou tečku," souhlasí Jakub Kaša s tvrzením, že výkon Jihočechů v duelu s Děčínem byl v tomto ligovém ročníku zřejmě nejlepší. V řadě jiných utkáních měli Jindřichohradečtí raketový nástup, pak se ale jejich stroj zasekl a ve zbytku zápasu dominoval jejich protivník.
Proti Děčínu tomu bylo opačně. Lions tentokrát začali zvolna a jejich výkon v dalším průběhu gradoval. Podle Kaši ovšem o žádnou změnu taktiky nešlo. „Spíš bych řekl, že to vyplynulo ze hry," míní hráč. Na Jakubu Kašovi a jeho spoluhráčích byla po zápase znát velká úleva, děčínští basketbalisté byli skleslí. Tři z posledních čtyř utkání prohráli. „Je to o přístupu hráčů a mentální přípravě na zápas. Tentokrát jsme nezopakovali koncentrovaný výkon s Prostějovem. Odflákli jsme to. Rozdáváme víc bodů než je zdrávo," myslí si děčínský křídelní hráč Luboš Stria.
Kooperativa NBL pokračuje už dnes a Jindřichův Hradec přivítá od 18 hodin u Vajgaru Prostějov.