Stačily ale dva poslední dva závody a všechno je jinak. Ve všech čtyřech finálových jízdách v řadě za sebou totiž Smrž pokaždé upadl a nulový bodový zisk ho posunul mimo elitní desítku průběžné klasifikace na jedenácté místo.

Před týdnem v Misanu se Smrž blýskl třetím místem v kvalifikaci a v obou finálových jízdách sice upadl, ale pokaždé to bylo z pozice v první desítce.
Víkendové klání ve španělském Aragonu už mu ale přineslo skutečně pramálo radosti. V kvalifikaci nenavázal na své výkony z předcházejících závodů a dojel až třináctý. V závodě samotném pak dvakrát upadl vždy z posledního místa.

Sám jezdec je pochopitelně velice zklamán. „Bohužel po Misanu byl Aragon ještě negativnější. Je to pro mě velice špatné období a po dobrých výsledcích na závodě ve Spojených státech jsem něco podobného vůbec neočekával,“ přiznává.

Zlom prý nastal už na závodě v Misanu. „Oba dva pády tam mě negativně ovlivnily a brání mi tak najít na motocyklu ten správný pocit. Navíc jsem se dostal během závodů do hodně komplikovaných situací, což mi nedovolilo zlepšení pozic,“ jen stručně hodnotí průběh nedělního závodu.

První závod vyhrál v Aragonu Ital Melandri Biaggim a Camierem. Ve druhé jízdě se pak úřadující mistr světa Max Biaggi konečně dočkal svého prvního vítězství v letošní sezóně před Melandrim a Checou, jenž nadále vede průběžnou klasifikaci před Biaggim.

Mistrovství světa bude pokračovat o druhém červencovém víkendu na „domácí“ trati v Brně. „Nyní je na tři týdny přestávka, kterou jsem docela uvítal,“ připouští. „Musím se uklidnit a získat potřebný klid pro závod v Brně. Je to domácí podnik, na kterém mi opravdu záleží,“ ujišťuje Smrž všechny své příznivce.