První polovina sezony vám nevyšla vůbec podle představ. Mohl byste se ještě vrátit k jejímu průběhu?
Sezonu jsem začal v novém týmu Millsport Ducati. Od začátku jsme ale měli problémy a ne všechno fungovalo tak, jak mělo. Nejzásadnější problém byla spojka, se kterou se nedalo normálně odstartovat. Postupně se problémy podařilo vyřešit, od Ducati jsme dostali novou spojku a na závodě ve Snettertonu to vypadalo, že bych mohl reálně bojovat o stupně vítězů. Bohužel v kvalifikaci mě zezadu sestřelil jeden ze soupeřů a bylo po nadějích.

Při pádu jste si přivodil zranění?
Ano. Měl jsem zlomený palec na levé ruce, což mě vyřadilo ze hry.

Kolize byla chybou vašeho soupeře?
Byla to taková hloupá souhra náhod. Ředitelství závodu oficiálně vyhlásilo, že to byla z poloviny chyba moje a z poloviny Victora Coxe. Z nepsaného závodnického hlediska to však byla plně jeho chyba.

Mohl byste inkriminovaný moment přiblížit?
V kvalifikaci jde o jedno rychlé kolo. Stalo se to v době, kdy jsem měl zajetý čas, který mi bezpečně zajišťoval druhé nebo třetí místo. Už jsem pomalinku zajížděl do boxů a Cox jel ještě pomaleji za mnou. Viděl jsem modrou vlajku, že za mnou jede někdo rychlejší. Pustil jsem jednoho ze soupeřů, který jel právě rychlé kolo, a zahnul jsem do zatáčky, kde ani jinak jet nešlo. Jenže Cox se rozhodl, že se pustí za rychlým soupeřem, a nebral ohled na to, co je před ním. Oficiálně to bylo podle ředitelství závodu, které si samozřejmě nechce dělat nějaké starosti, padesát na padesát. Kvůli tomu, že jsem jel pomalu v ideální stopě. Ze závodnického hlediska to byla jasná Coxova chyba. Rychlí jezdci by to neudělali. Tohle byl bohužel jeden z těch pomalejších.

Do té doby jste letos nezískal v britském šampionátu ani bod?
Ano. Bylo to tak. Pořád jsme měli nějaké problémy. Za tři závodní víkendy jsem byl bez bodu. A při tom čtvrtém, kdy už všechno vypadalo nadějně a fungovalo, tak jsem se zranil.

Už jste někdy v kariéře zažil, abyste byl po šesti odjetých jízdách bez bodu?
To jsem nezažil v žádné kategorii.

Kvůli vašemu zranění za vás zaskočil náhradník John Hopkins. Jak si vedl?
Jemu se zadařilo. Měl obrovskou výhodu v tom, že přišel v situaci, kdy už všechno fungovalo. Majitel týmu se pak rozhodl, že mě vymění do konce sezony.

Zamrzel hodně takový rozchod s týmem?
Mrzelo mě to z několika důvodů. Samozřejmě není dobře, když člověk nejezdí. To za prvé. A za druhé mě štvalo, že nikdo nebral ohled na to, že ne všechno v týmu fungovalo tak, jak mělo. Zajížděl jsem špatné výsledky, ale nikdo neřešil, proč to tak bylo. Když už to pak začalo fungovat, tak jsem se zranil. To byla třetí věc, která mě mrzela.

Uprostřed sezony jste tak měl vynucenou pauzu. Jak jste ji strávil?
Vyléčil jsem zraněný palec a před třemi týdny mě oslovil nový tým Milwaukee Yamaha. Domluvili jsme se na závod v Assenu a podle něj by se vidělo, jestli by došlo k případné další spolupráci až do konce sezony.

Sháněl jste jiné angažmá, nebo vás tým Milwaukee Yamaha oslovil sám?
Oslovil mě sám, což pro mě bylo velké překvapení. Jedná se totiž o jednu ze tří nejlepších stájí v seriálů. Byla to pro mě velká čest a překvapení. Asi měli své důvody, proč mě oslovili. Jsem za to rád.

První závod v novém týmu jste absolvoval v Assenu. Jak se vám dařilo?
Bylo to docela dobré, i když s hlediska výsledků to mohlo být i lepší. Trošku se ale projevila i nervozita, protože jsem předtím tři měsíce vůbec neseděl na motorce. Navíc to byla úplně jiná motorka než předtím a ještě ke všemu v tréninku pršelo, takže jsem najezdil před závodem opravdu jen minimum kol. Čekal jsem to trochu lepší, ale v týmu panovala naprostá spokojenost, což mi zajistilo angažmá do konce sezony. Z toho jsem měl radost.

Čím jste nový tým zaujal, když to nebyly výsledky?
Především přístupem. Nebavím se o tom, co bylo na trati. To v dané chvíli nebylo až tak prioritní, protože se jednalo o první závodní víkend po pauze na cizí motorce. Líbil se jim však můj přístup a informace, které jsem jim podával. Tým vyvíjí novou motorku a můj kolega Josh Brookes jede o titul. Důležitá pro ně byla moje odezva, co se týká motocyklu, a také pomoc týmovému kolegovi s nastavením. Byli spokojeni a díky tomu jsem si zajistil i zbývající dva závody.

Jaké byly vaše výsledky v Assenu?
První den jsem se v tréninkových jízdách pohyboval kolem čtvrtého pátého místa. Bylo to také díky tomu, že Assen dobře znám a daří se mi tam. Rovněž za to částečně mohl déšť, který časy trochu zpomalil. V kvalifikaci jsem byl třináctý. V první jízdě jsem skončil šestnáctý, když mi první bod utekl o devět tisícin sekundy. Ve druhé jízdě jsem byl desátý. Výsledky mohly být lepší, ale snažil jsem se také hlavně nespadnout, abych najezdil co nejvíce kilometrů.

Nebavili jste se v týmu také o případném angažmá na sezonu příští?
To jsme ještě neřešili. Na to je ještě brzy. Pokud všechno půjde, budu se zlepšovat a tým ve mně uvidí nějaký potenciál, tak by pro mě byla tato varianta určitě příjemná.