Ale v závodě superpole, který rozhoduje o postavení na startu, skončil osmý. Úplně podle představ se mu nedařilo ani v samotných finálových jízdách. První po nezaviněném pádu nedokončil a ve druhé dojel na druhém motocyklu jedenáctý.

V kvalifikaci si udělal radost časem 1:59,125 na jeden okruh, což znamenalo český rekord. „Je to tak. Ještě žádný český jezdec nejel předtím v Brně pod dvě minuty,“ potvrdil. „Od začátku to v Brně šlo bez problémů a celý víkend vypadal docela dobře.“

Superpole nevyšlo Jihočechovi úplně ideálně. „Mně osobně to moc nevyhovuje, i když se to lepší. Je třeba si na tento systém jízdy na jedno kolo zvyknout. Je vidět, že to vychází hlavně zkušenějším jezdcům,“ všiml si.

Do první jízdy neodstartoval Smrž nejlépe. „Neřekl bych, že to byl úplně špatný start. Ale trošku brzy jsem přeřadil. Měl jsem dost tvrdou gumu a déle jsem se dostával do tempa,“ vysvětluje. S pádem v zatáčce za cílovou rovinkou toho moc dělat nemohl. „Laconiho jsem předjel a vybrzdil. On to podržel z venku a zavřel mne. V pádu jsem byl nevinně,“ tvrdí.

Do druhé jízdy nastoupil Jihočech s naraženými prsty a druhým motocyklem a přes veškerou snahu nedosáhl na lepší než jedenácté místo.

Prakticky domácí Velká cena v Brně je pro české jezdce náročná nejen z jezdeckého hlediska. Právě Smrž akceptoval neuvěřitelné množství žádostí o autogram či společnou fotografii. „Je to náročné, ale jsem rád, že přišlo hodně lidí. Je příjemné mít tolik fanoušků,“ připustil.