Po boku Petra Dlaska by mohl v klubu Madeta Fitness Specialized České Budějovice nasbírat další velmi cenné zkušenosti Jan Nesvadba. V letošním seriálu cyklokrosových závodů potvrzuje, že disponuje velkým talentem. Sám si průběh sezony pochvaluje:

Jak hodnotíte uplynulé měsíce v českobudějovickém dresu?
Jsem s průběhem sezony určitě moc spokojený. V Toi Toi Cupu mám dvě umístění na bedně, jedno třetí místo z Kopenbergu. je to první lepší sezona ve třiadvacítce.

Do českobudějovického týmu jste dorazil z Jablonce?
Jsem z Krkonoš, ale chodím v Jablonci do školy. Takže jsem přišel do Českých Budějovic do nového týmu vlastně opravdu z Jablonce.

Závodíte za jihočeskou Madetu, ale studujete na severu Čech gymnázium?
V Jablonci chodím do Sportovního gymnázia.

Jak časově zvládnete výuku a náročný trénink?
Jde to skloubit. Máme dvakrát denně individuální tréninky, takže mám čas na sportování i na školu.

Jakou cestou jste se objevil v českobudějovickém dresu?
Za to mohu poděkovat Petru Dlaskovi, který mě doporučil Richardu Faltusovi. Od té doby naše spolupráce dobře funguje. Jsem v klubu určitě moc spokojený.

Co vás čeká v nejbližších hodinách a dnech?     
Je konec roku, připravujeme se na mistrovství světa, v belgickém Koksijde pojedu ve třiadvacítkách. Doufám, že mi forma do té doby vydrží, že se mi tam podaří udělat nějaký slušný výsledek.

Budete jihočeským želízkem ve světovém cyklokrosovém ohni. Chystáte se na lednové písečné belgické šílenství?    

V Koksijde je to samý písek, to je pravda. Už jsme si to vyzkoušeli při závodě Světového poháru.

S jakými pocity jste dějiště MS 2012 opouštěl?   
Mně se to tam docela líbilo. Sice mi úplně nevyšel start, v průběhu závodu jsem měl jeden defekt, snad jsem si to vybral právě na Světovém poháru a teď na mistrovství světa všechno klapne.

Co jste si naplánoval na dobu po vánočních svátcích?
V průběhu Vánoc si niky moc neodpočineme. Program máme hned od pětadvacátého prosince, šestadvacet, osmadvacet a třicet máme závody. Pak se vrátím do Čech, přes Silvestra si dám volno a osmého ledna už mě čeká mistrovství České republiky 2012 v Uničově.

A co plánujete na dobu, až cyklokrosová sezona skončí?
Začnu jezdit na biku. Budu vyrážet na maratony, chtěl bych na horských kolech jezdit cross country, uvidíme, jak to půjde.