Jak jste přestávku strávili?
Pracovně. Ale dá se však říct, že vlastně na dvou frontách. Pět hráčů nám cestovalo na reprezentační sraz. Z toho Habr okamžitě onemocněl, takže svátky a konec roku promarodil. Zbývajících sedm hráčů trénovalo v Českých Budějovicích. Měli jsme odlišnou skladbu tréninků než normálně.

V čem to spočívalo?
Oproti volejbalu jsme více pracovali na kondici. Zejména dopoledne. Odpoledne jsme se pak věnovali individuálním herním činnostem.

Od kdy pokračuje klasická příprava?
Teprve v úterý jsme měli první společný trénink. Reprezentanti však mají upravený tréninkový proces. Protože toho mezi svátky více nahráli a méně natrénovali.

Bylo rozštěpení kádru komplikací?
Beru to jako holý fakt. Po pravdě řečeno je práce s menším počtem hráčů lepší pro individuální a intenzivnější přístup. Během letní přípravy se také stává, že chybí polovina družstva. Jediný negativní význam to může mít na sehranost. Ale zase jsme udělali dost jiné práce.

Dnes hostíte Benátky. Jak se na ně připravujete?
Byl to náš soupeř v prvním kole. Začínáme druhou polovinu. Můžeme tak vycházet z prvního utkání a také z toho, co soupeř dosud předvádí. Máme výhodu domácího prostředí a chceme s Benátkami odehrát lepší utkání než v prvním kole.

Jaký to bude soupeř?
Družstvo Benátek změnilo post diagonálního hráče, kde nastupuje Marek Nesvačil a zásadní změna nastala na postu nahrávače. Vrátil se Jarda Škach po dvanácti letech v zahraničí a hru Benátek výrazně oživil. Je pestřejší a rychlejší, což je na výkonech jejich družstva znát.

Začíná druhá polovina základní části. S čím do ní půjdete?
Každý tým se snaží v dlouhodobé části si v první řadě vybojovat co nejlepší pozici pro play-off. Za druhé chce každé mužstvo na boje v březnu a dubnu, kdy se rozhoduje o úspěšnosti sezony, najít základní sestavu a sehrát se tak, aby mužstvo bylo stabilní a připravené.

Navíc se v Budějovicích uskuteční závěrečný turnaj Českého poháru…
…ano. V únoru se k extralize přidávají zápasy Českého poháru. My koncem ledna budeme hrát v Brně a pak s ním doma dva zápasy o postup do Final Four. Na to se v podstatě také připravujeme.

Habr je už zdravotně v pořádku?
Měl angínu a bral antibiotika. Promarodil Vánoce, teď se zařadí zpět do trénování. Na Benátky bychom měli být kompletní.