„Brala jsem třítýdenní expedici v Himálaji jako dobrý trénink,“ svěřila se Jana Fesslová před závody Deníku. A sázka na indickou přípravu se jí bohatě vyplatila.

Paralympijská reprezentantka z Černého Dubu totiž získala v sobotu titul mistra republiky v kategorii F55 v hodu diskem, když hodila 24,68 metrů.

A v neděli získala další mistrovský titul v hodu oštěpem, když se jí navíc podařilo vytvořit výkonem 18,87 metrů národní rekord.

Také Josef Štiak, další atlet z Českobudějovicka, se činil. Získal v hanácké metropoli titul mistra republiky v hodu oštěpem (30,60 metrů), v hodu diskem (34,37 metrů) a ve vrhu koulí (9,15 metrů)!

Výkony obou mistrů jsou tak příslibem pro nadcházející mezinárodní závody.

Třetího ročníku RWE Czech Open se o minulém víkendu v Olomouci zúčastnilo 207 závodníků z 20 zemí světa. Olomoucké závody tak byly největší událostí pro postižené atlety v Evropě.

Přes sobotní nepřízeň počasí padly tři světové rekordy. O jejich zápis se postaraly závodnice ze zahraničí. Litevská závodnice Adomatiene Ramune v kategorii F38 hodila oštěpem 31,95 m. Britka Prescott Gemma v kategorii F32 poslala disk do vzdálenosti 11,51 m. A do třetice vylepšila světové maximum v hodu diskem Polka Natalia Kwiecinska v kategorii F35 , které dopadlo náčiní až na 24,48 m.