Únor bílý - pole sílí. Řeč pranostik asi dobře znáte. Únor ale bude v Jihočeském kraji v roce 2023 patřit badmintonu. A to hned v začátku nejkratšího měsíce v roce. Od třetího do pátého února budou hrát v českobudějovické Sportovní hale o medaile nejlepší hráči z celé ČR!
Takový turnaj tu dlouho nebyl. Optikou posledního desetiletí to bude nejvýznamnější badmintonová akce v Jihočeském kraji. "Nenechte si ujít souboje nejlepších domácích hráčů a hráček a přijďte podpořit i Jihočechy," vzkazuje do měst a obcí příznivcům sportu místopředseda Jihočeského badmintonové svazu Radek Votava, který je zároveň předsedou SK Badminton Český Krumlov. Právě Českokrumlovští mají za sebou druhé kolo badmintonové extraligy. "Naše družstvo nastoupilo ke dvěma utkáním na domácí půdě. Tentokrát se muselo obejít bez nemocných Pavla Maňáska a Patrika Fucimana." Tým, který ve složení Lucie Černá, Soňa Hořínková, Jaromír Janáček, Tomáš Švejda doplnil ještě Marek Jakeš, podlehl favoritům na celkové vítězství družstvu Brno Slatina 2:5. "Stejný výsledek byl k vidění i v dalším utkání, kde naši nestačili na TJ Sokol Klimkovice."  Po druhém kole je Č. Krumlov, který jako jediný v České republice nemá v týmu zahraniční hráče, na poslední příčce." Extraliga pokračuje 14.1. v Benátkách a 15.1. v Č. Krumlově.

Lucie Sekanová se pravidelně otužuje
Lucie Sekanová se sekyrkou v ruce. To musíte vidět! Mrzlo, až praštělo

Radek Votava posílá přímo z badmintonové haly, kde od 27.12. proběhne i tradiční zimní klubové soustředění, přání všem sporrtovcům: "Za jihočeské badmintonisty přeju všem klidné vánoční dny a pohodu v rodinném kruhu. Do nového roku 2023 k tomu všemu pevné zdraví, optimismus a hodně elánu. Už ve dvouleté nelehké a často nepřehledné době to je základ budoucího úspěchu a někdy doslova přežití. Mějte radost z velkých i malých vítězství a nezapomínejte, že jen přes porážky je cesta nahoru pevná! Přeju všem rok 2023 plný pozitivních zážitků, splněných cílů a naplánovaných akcí. Jednu takovou pro nás všechny připravujeme i my. Od třetího do pátého února 2023 proběhne v českobudějovické Sportovní hale Kawasaki mistrovství České republiky dospělých," připomněl Radek Votava významný turnaj.