Už jenom dvě kola zbývají do konce základní části Kooperativa NBL. Pro osmičku nejlepších týmů bude sezona pokračovat dál zápasy play off a nejlepší z nich se stane mistrem České republiky.
Pro mužstva na 9. – 12. místě sezona skončí.
Ne tak pro poslední dvanáctý tým, který bude muset svou extraligovou příslušnost obhájovat v baráži. A tímto týmem je aktuálně Jindřichův Hradec.
Jihočeši dnes hostí Slunetu Ústí nad Labem a budou mít dost možná poslední šanci odpoutat se od poslední příčky.
Kromě toho budou Lvi na dálku sledovat i souboj předposledního Brna s Kolínem.
„Bohužel záchranu nemáme ve svých rukou. Dnešek hodně napoví, komu zůstane v rukou černý Petr a bude hrát baráž. Dnešní den nejspíš rozhodne, protože v posledním kole to už budeme mít my i Brno těžké," naráží trenér Lions Karel Forejt na fakt, že jeho tým hraje na závěr v Pardubicích a Brno v Prostějově.
Jindřichův Hradec tedy dnes nutně potřebuje vyhrát a zároveň doufat, že Brno nevyhraje nad Kolínem.
Pokud to vyjde, Lvi se dostanou před Brno, neboť mají lepší bilanci vzájemných zápasů.
Těžko spekulovat, kdo dnes bude mít těžší úkol. „Jak Ústí tak Kolín jsou velice silné týmy. Ústí má ještě šanci dostat se do osmičky a určitě u nás budou bojovat naplno. Kolín je šestý a na jeho pozici už se nic nezmění. Nebude mít určitě takovou motivaci jako Ústí. V tom vidím drobnou výhodu brněnských basketbalistů," uvažuje jindřichohradecký kouč.
Výsledek duelu v Brně ovšem Jindřichohradečtí neovlivní a sami tak musí udělat maximum pro svůj vlastní úspěch v souboji s Ústím nad Labem.
Soupeře mají trenéři zmapovaného velmi dobře, nicméně Lvi v tomto ročníku ještě na Slunetu nevyzráli.
Dnes tedy budou mít co napravovat a případná výhra by přišla více než vhod. „Je těžké na ně něco vymýšlet, protože Ústí je velice kvalitní. Teď například rozstřílelo o třicet čtyři bodů doma Děčín. Provázejí ho však výkyvy formy a třeba venku hraje Ústí úplně jinak než doma. My se ale musíme soustředit především na svůj vlastní výkon," ví dobře trenér Forejt.
A ten v posledních utkáních dobrý nebyl. „Je třeba se především rapidně zlepšit v obraně. Pokud si necháme dát víc jak devadesát bodů, těžko můžeme vyhrát. A samozřejmě musíme být konkurenceschopní také v útoku," má jasno Karel Forejt.
Hráči jsou připraveni udělat pro úspěch v posledních dvou zápasech maximum. „Nálada v týmu je dobrá a kluci jsou bojovně naladěni. V tom nebyl v předchozích zápasech problém. Jenom nám zkrátka chyběla kvalita," uzavírá Karel Forejt.
Dnešní duel mezi jindřichohradeckými Lvy a Slunetou Ústí nad Labem začíná v 18 hodin.
Ostatní zápasy 43. kola:
USK Praha – Prostějov, Opava – Ostrava, Děčín – Pardubice a Brno – Kolín.