Už jen hodiny počítají cyklokrosaři do startu mistrovství světa 2024. Pojede se na trati v Táboře. V areálu Komora. Největší přehled o pohybu fanoušků má Karel Balogh, který velmi ochotně odpověděl na dotazy Deníku.

Máte přehled o tom, kolik bude fanoušků ze zahraničí?
Na konci minulého týdne bylo prodaných přibližně čtyřicet procent vstupenek fanoušky ze zahraničí.

Odkud jsou?
Primárně z Belgie a Nizozemska. Očekáváme, že dorazí mezi patnácti až dvaceti tisíci fanoušky ze zahraničí. I pro ně jsme například zařídili autentické cyklokrosové belgické DJs, ať se tady můžou i bavit mezi závody.

Co domácí fanoušci? Je zájem o MS z celé ČR? Nebo se projevuje zájem z tradičních bašt cyklokrosu?
Zájem je napříč republikou. Zejména i díky popularitě Zdeňka Štybara. Pozorujeme však výrazný zájem i na mezinárodní úrovni, s návštěvníky cestujícími do Tábora z celého světa, včetně fanoušků i například z Austrálie nebo Kanady.

Kdy doporučíte fanouškům, aby na MS vyrazili a budou mít šanci koupit vstupenky u tratě? Nebo je lepší si vstupenky zajistit v předprodeji?
Určitě doporučuji navštívit mistrovství světa každý den. Pátek přinese závod štafet, kde s velkou pravděpodobností uvidíte Zdeňka Štybara v akci. V sobotu se můžou fanoušci těšit na závody juniorek plné medailových nadějí. Neděle bude vrcholem mistrovství světa s aktuální českou cyklistickou královnou Kristýnou Zemanovou a závodem mužů, kde se představí Mathieu van der Poel, ikona světové cyklistiky, ale i mimo jiné Zdeněk Štybar, legenda českého cyklokrosu. Vstupenky jsou dostupné v předprodeji online do prvního února za zvýhodněnou cenu, což je pro fanoušky výhodné jak finančně, tak pro vyhnutí se frontám, ale budou k dispozici ke koupi i na místě.