Extraliga volejbalistů měla na programu druhé čtvrtfinálové zápasy. Jihočeši vyrazili na sever Čech bez svého hlavního trenéra. „Ležím doma v horečkách,“ informoval Deník René Dvořák.

Jihostroj pod dirigentskou taktovkou trenéra Tomáše Skolky vstoupil do utkání sebevědomě, ale domácí se bodově drželi. Od stavu 12:12 se favorit dostal do úniku. Levačka Marka Šotoly znovu sázela do soupeřova pole jednu ránu za druhou, domácí navíc „pomohli“ pokaženým servisem a první set se proměnil v jednoznačnou partii: 20:25.

Ve druhém setu se ale karta otočila. Domácí sbírali bod za bodem, hostům se přestalo dařit na přihrávce. Trenér Skolka reagoval střídáním. Nejprve na kurt nastoupili místo Šotoly a Palguta Kupilík s Křesťanem. O malou chvíli později Michálka nahradil na postu smečaře Polák Halaba.

Jenomže pohodlnou sérii šesti setbolů si vytvořilo Ústí a třetí už Severočeši dokázali využít: 25:20.

V dalším pokračování ale Jihočeši našli ztracený rytmus. Další dva sety byly naprosto v jejich režii. Ve čtvrtém dějství sice domácí tým vedl 12:8, ale kvalitní kádr jihočeského celku nakonec slavil úspěch a v neděli doma může sérii uzavřít.
Play off, čtvrtfinále, Ústí – Jihostroj 1:3 (-20, 20, – 9, 20), čas 98 minut.

Jihostroj ČB: Palgut, Šotola, Michálek, Fila, Ondrovič, Mach – Kryštof (střídali Kupilík, Křesťan, Halaba, Kraffer). Trenér Tomáš Skolka. Rozhodčí Činátl, Němeček. Stav série 0:2. Další zápas se bude hrát v neděli v Č. Budějovicích od 18.00.
Ostrava -Liberec 3:2 (-22, -19, 17, 24, 13). Série: 1:1.