U zámku Jemčina, který leží uprostřed trasy měst Třeboň a Jindřichův Hradec, bude po celou dobu závodů připraveno veškeré zázemí pro jezdce i koně. „A divákům můžeme zaručit atraktivní podívanou a příjemné zážitky z jezdeckého sportu,“ ujišťuje Mačíová, dle níž je připraven i bohatý doprovodný program.

Denně od 10.00

Třídenní jezdecké klání začne v pátek v 10 hod. soutěžemi nižšího typu, které vyvrcholí na výšce překážek do 130 cm. Také v sobotu se skákat bude od 10 hod. „Diváci uvidí i řadu doprovodných soutěží,“ sděluje ředitelka závodů, dle níž v sobotu budou soutěže o výšce překážek od 110 cm. Program bude zakončen parkurem stupně ST** – 140 cm.

Nedělní závodní den, který začíná opět v 10.00, odstartují parkury vyššího typu. „Navíc se uskuteční i divácky velice atraktivní soutěž Čtyřkolka a kůň,“ uvádí Lucie Mačíová.

Nedělní odpoledne vyvrcholí ČSOB Velkou cenou Jemčiny – parkur st. „T** - 150 cm započítávanou jako VIII. kolo ČSOB ČSP 2008. Dotace pro tuto soutěž, která začne ve 14 hodin, je 110 000 korun.

Divácké soutěže

„Pro milovníky koní, kteří se na závody přijedou podívat, se budou moci zúčastnit i diváckých soutěží, v nichž mohou vyhrát věci velice renomovaných značek,“ uvádí Mačíová a doplňuje, že zpestřením určitě bude i ukázka závodů chrtů a agility.

„Ti nejmenší se mohou těšit mimo jiné na jízdy v kočáře či skákací skluzavku,“ přidává další zajímavost ředitelka závodů. „Srdečně k nám zveme všechny příznivce jezdeckého sportu, milovníky koní a krásného prostředí jihu Čech na skvělou podívanou,“ uzavírá Lucie Mačíová.