Důvod podání své kandidatury na post předsedy ČVS, jenž bude volen 13. května 2017 v Praze, vyjádřil Jiří Popelka (bývalý reprezentant ČR a velká opora týmu Jihostroje ČB) slovy: „Vnímám aktuální situaci z pozice předsedy Jihočeského volejbalového svazu a cítím, že náš volejbal potřebuje novou budoucnost. Sledoval jsem poctivě všechny kandidáty, jejich programy, cíle, vize a byl jsem s nimi v neustálém kontaktu. Situace se v poslední době vyvinula natolik, že jsem se rozhodl reagovat na podnět kraje. Rozhodl jsem se kandidovat, protože mám jasnou představu o směru a koncepci českého volejbalu. Tedy vše, co u současného kandidáta postrádám. Mám jasnou vizi, jak celému českému volejbalu pomoci a sjednotit ho," říká Jiří Popelka.

Český volejbal potřebuje změnu. „Můj program vychází z faktů a základních principů existence Českého volejbalového svazu. Došel jsem k závěru, že Český volejbalový svaz neplní účel daný stanovami. Svaz je jediným garantem rozvoje a řízení volejbalu a beachvolejbalu na území České republiky, a dle mého názoru nenaplňuje strategické cíle z koncepce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 2016-2025. Chtěl bych změnit stávající filozofii Českého volejbalového svazu na novou koncepci, která bude přístupná celému volejbalovému hnutí," odhalil smělé kroky Popelka. "Přináším konkrétní plán na pomoc volejbalu, který nastavuje jasná pravidla pro všechny kraje a kluby. To je jeden z hlavních důvodů, proč kandiduji na post předsedy Českého volejbalového svazu. Volejbal je celý můj život a jeho budoucnost mi proto není lhostejná," uzavírá Popelka.

O Jiřím PopelkoviS profesionálním volejbalem začínal v Českých Budějovicích, kde strávil čtyři roky. Poté hrál v Belgii, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Rusku, Kataru, Spojených arabských emirátech, Turecku a Argentině. Je mistrem Česka, Belgie a vítězem francouzského a belgického poháru.

V reprezentaci byl oporou národního týmu na třech světových šampionátech (MS v Argentině 2002, MS v Japonsku 2006 a MS v Itálii 2010) a čtyřech mistrovství Evropy (ME Rakousko 1999, Německo 2003, Turecko 2007 a poslední ME v Karlových Varech 2011). Žije v Českých Budějovicích (39 let). Je ženatý, má ženu Blanku a desetiletého syna Jasmina.