Do redakce jihočeského Deníku přicházejí v průběhu prázdnin pozdravy z mnoha koutů světa.
Ze Seefeldu se ozval Marek Svoboda z Křenovic, který v průběhu letošního parného léta s velkou chutí vyrazil na aktivní dovolenou.

„Nevydržel bych jen ležet u moře, musím být neustále v pohybu," říká se širokým  úsměvem na tváři.
Nepatří sice přímo mezi profesionální sportovce, ale  svět vrcholového sportování velice pečlivě sleduje.
Fandí jihočeským sportovcům, drží jim palce i na mezinárodní scéně.

Do loňské sezony nevynechal v Českých Budějovicích, kam z Křenovic  každý den dojíždí do zaměstnání na kole, ani jediné střetnutí hokejové extraligy a fotbalové I. ligy.
Sám ale aktivně preferuje jiná sportovní odvětví.

Přestože je mezi sportovci amatér, jeho přístup ke sportu by mu mohl leckterý z profesionálů závidět.
Rád vyráží na horském kole až na vrchol Blanského lesa. „Na Kleti jsem jako doma, když to nejde na kole, chodím pod lanovkou pěšky."

Tentokrát se ale vydal ještě výš. „Bydleli jsme na místní hoře v Seefeldu ve výšce 2357 metrů nad mořem," popisuje vysokohorskou destinaci.

Odtud vyrážel na náročné výlety do blízkého, ale  i poměrně vzdáleného okolí.
Při návštěvě Innsbrucku si nemohl nechat uniknout prohlídku skokanského můstku na Bergiselu, která je dominantou této oblasti.

Příznivcům skoků na lyžích je známý především z mezinárodního turné čtyř můstků. Sportovní areál patří od svého otevření k nejpopulárnějším zajímavostem v Tyrolsku. Hora Bergisel, která se tyčí vysoko nad městem, hostila zimní olympijské hry v letech 1964 a 1976. „Můstek budí respekt," připustil  Jihočech Marek Svoboda, jehož slova potvrzuje také v rozhovoru jeden z nejlepších českých skokanů na lyžích Roman Koudelka. „Můstek v Innsbrucku nemám rád,  je tam vidět na hřbitov. To nepovzbudí, když skáčete směrem k hrobům," nechal se nedávno slyšet v rozhovoru s novináři.

Marek Svoboda si užívá léto plnými doušky.

Je mu sice trochu líto, že podzim už je na dohled, ale i tak se  těší z dalších sportovních zážitků.
Až to nepůjde na kole, vymění bicykl za běžecké lyže. „Nebo za brusle, pokud zamrzne Lipno, určitě vyrazím na přehradu," říká v rozhovoru pro Deník aktivní jihočeský amatérský sportovec.