"Kvůli stále trvající pandemii Covid 19 jsme museli do dějiště odcestovat už v polovině týdne a podstoupit na místě příjezdový test s karanténou a v průběhu ještě jedno testování," popisuje trenér Radek Votava. "Kluci nastoupili ke svému zápasu proti bratrům Christopher Grimley - Matthew Grimley ze Skotska v hned v neděli po páté hodině večerní. Čekal je náročný zápas se zkušenou dvojicí mimo jiné vítěze nedávného Scottish Open."

Česká dvojice zahájila zápas velice dobře, od začátku se dařilo držet náskok především precizní a dobře odvedené práci na síti a následném útoku. "Nicméně Skoti po pauze přidali na kvalitě a bylo to znát už od podání. Dařilo se dostávat kluky do úzkých precizní rozehrávkou hlavně přechody ze strany na stranu v obraně." První set Jihočeši prohráli 18:21. Ve druhém už byla hra více na straně Skotů. Druhý set po 34 minutách hry Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem prohráli 14:21 a na turnaji celkově obsadili 33. místo.

"Celý šampionát měl zajímavý nádech. Z důvodu pandemie nebo náročného programu se spousta elitních světových hráčů odhlásila a v pavoucích to bylo hodně znát. Nicméně pro kluky to nebyl špatný zápas s dobrými soupeři a určitě ohromná zkušenost a zážitek hrát na televizním kurtu pod mnoha kamerami s živým komentářem a jestřábím okem," dodal Radek Votava.