"Míra s Tomášem, kteří vycestovali do Japonska za podpory našeho klubu, Českého badmintonového svazu a svých sponzorů, čekalo už před samotnou cestou několik procedur. Od zajištění letenek, víz, pojištění až po PCR test s japonským potvrzením a vyplněním několika formulářů v povinné aplikaci. Když po více než čtyřiadvacetihodinové cestě dorazili do místa dění, let mezi Londýnem a Tokiem trval 14 hodin, čekalo je několik kontrol na letišti a kontrolní PCR test na hotelu. V nadcházejících dvou dnech pak poslední příprava před zahájením turnaje," popisuje jednotlivé kroky na stránkách českokrumlovského klubu trenér a předseda oddílu Radek Votava.

Janáček a Švejda na MS v JaponskuJanáček a Švejda na MS v JaponskuZdroj: Deník/ badmintonckrumlov.czLos Jihočechům do prvního kola přiřadil ukrajinskou dvojici Glib Beketov / Mykhaylo Makhnovskiy. "Kluci vstoupili do zápasu dobře a dařilo se jim držet taktického plánu, který jsme si v přípravě před zápasem řekli," potvrzuje trenér Votava. V druhém setu přišlo malé zaváhání, kterého využili soupeři, a hra se vyrovnala. Kluci ale zvládli napínavý závěr v koncovce a po výsledku 21:14 a 26:24 se mohli radovat z postupu mezi 32 nejlepších dvojic turnaje.

Ve druhém kole je čekal nikdo jiný než nasazené jedničky a nejlepší dvojice světa, Kevin Sanjaya Sukamuljo a Marcus Fernaldi Gideon z Indonésie. "Kluci favoritům podlehli ve dvou setech 14:21 a 13:21, když soupeři dominovali zejména v rychlé hře kolem saka a v precizních činností od podání po příjmu."

Adéla Jerhotová je členkou úspěšné posádky
Adéla Jerhotová protřela oči drakovi. Na lodi jí to moc sluší

Trenér Radek Votava dodává: “Po několika vrcholech, kdy jsem kluky na akcích mohl doprovázet, jsem tentokrát musel zůstat doma, a to ze dvou důvodů. Letní klubové soustředění je pro nás moc důležité a tento šampionát vyšel celkově také na hodně peněz. Rozpočet na jednoho účastníka se vyšplhal až k sedmdesáti tisícům korun. Ale mistrovství světa a vystoupení Mirka s Tomášem jsem si užil. Byli jsme ve spojení po celou dobu, přípravu na zápasy jsme dělali v online debatách a rád jsem si na jejich zápasy přivstal. Všichni tři se shodneme, že cílem bylo se kvalifikovat a podat dobrý výkon. Po rozlosování přišla i velká výzva zvládnout zápas prvního kola proti reprezentantům Ukrajiny a vybojovat si tím zápas s prvním světovým párem Kevin Sanjaya Sukamuljo / Marcus Fernaldi Gideon z Indonésie."