České Budějovice – Trenér volejbalistů Jihostroje Č. Budějovice Jan Svoboda pozval do Sportovní haly hvězdy německého týmu z Generali Untehaching.  Jihočeši se proti soupeři zvučného jména postaví dnes. A budou v plné síle. I s Peterem Pláteníkem. „Před týdnem hrál jeden set, teď o víkendu dva, postupně ho dostáváme do plné zátěže," popisuje trenér Jan Svoboda. Na zápase, který začne v 17.00,  se vstupné nevybírá.
Jihočeši včera mírně upravili tréninkový plán.  „Spíš jsme ho naordinovali a sestavili tak, abychom ho přizpůsobili nezvyklému faktu, že hrajeme v úterý a ve středu."
Tento rytmus je hodně podobný systému play off. „Vlastně nás to tak čeká v průběh března a dubna."
V úterý a ve středu sice v první řadě nepůjde přímo o výsledek, ale i tak trenér chce vidět svůj tým v plné kráse.
„Chceme, aby hráči byli v plné zátěži, ve dvou zápasech budeme po domluvě s německými trenéry libovolně střídat, chtěli bychom nechat hrát všechny. Jeden zápas zvládne polovina týmu, druhý další hráči. Je možné, že si někdo zahraje víc,  ale připraveni budou všichni."
S Unterhachingem se Jihostroj střetl loni v základní skupině Ligy mistrů. Doma prohrál 1:3, v Německu 2:3. Oba zápasy byly hodně vyrovnané.  „I u nich začíná play off, Unterhaching je druhý za Berlínem, dá se očekávat, že  se oba týmy sejdou ve finále."
Šestici německých hvězd, mezi kterými jsou reprezentanti, doplňuje osmička cizinců. V kádru jsou i dva Slováci – Hupka a Skladaný. Nejvyšším mužem soupisky je Němec Dünnes (208 cm), jen o jediný centimetr méně měří Belgičan Raymaekers.
Trenér Jihostroje se aktivně zapojil v sobotu i do plesového dění. V půlnočním překvapení hrál koně. „Hrál se mi dobře, jen sáňky s nevěstou byly trochu těžké," uvedl.