Jihočeský kraj vždy patřil mezi bašty sjezdu na divoké vodě. Především v Českém Krumlově má tento sport výbornou tradici a základnu, na Vltavě se každý rok pořádá atraktivní mezinárodní Krumlovský vodácký maraton…
Aktuálně ale české juniorky drtí světovou konkurenci na mistrovství světa.
„První závodní den přinesl pro české barvy mnoho skvělých umístění,“ informuje Antonín Haleš.
Dívky své soupeřky na rakouské řece Mur pokořily rozdílem třídy.
V kategorii K1 dokázaly obsadit pozice od prvního do čtvrtého místa. „Klára Hricová, Barbora Dimovová, Karolína Paloudová a Gabriela Satková ukázaly, že se s nimi nemůže nikdo měřit, Klára Hricová brala zlato:„Po vítězství na seniorském mistrovství Evropy jsem cítila trochu tlak na to, že se ode mě očekává dobrý výsledek. Kvůli tomu jsem byla před závodem nervózní a přišlo mi, že trochu tuhnu, dala jsem do toho ale všechno a s výsledkem jsem samozřejmě nadmíru spokojená,“ uvedla čerstvá juniorská mistryně světa.
Její výkon už jen podtrhly výsledky stříbrné Barbory Dimovové, bronzové Karolíny Paloudové a čtvrté Gabriely Satkové.
Mezi singlkanoisty byl jedním z favoritů českokrumlovský závodník Vojtěch Skořepa. „Dokázal zvítězit a získal tak titul mistra světa v klasickém sjezdu,“ informuje Antonín Haleš.
O dvě zlaté medaile se postarali také kanoisté Filip Jelínek s Václavem Kristkem, kteří zvítězili v kategorii deblkánoí do 23let.
„A Martina Satková k bronzu mezi kajakářkami přidala zlato v kategorii singlkánoe žen,“ doplnil informaci o úspěšném průběhu MS Antonín Haleš.