"Je to každoroční neoficiální mistrovství světa v této disciplíně," doplňuje trenér Petr Bahenský. Šampionát se uskutečnil v italském městě Susa. Je to město na pomezí Itálie a Francie a je doslova centrem tohoto sportu. "Různá mistrovství světa a Evropy se na tamních tratích uskutečnila v historii několikrát, z tohoto městečka také pochází mnoho šampionů." Jihočeši si nominaci vybojovali na MČR v Jánských lázních. "Na Světovém poháru ostudu neudělali," konstatoval Bahenský.

Anežka Gutwirthová obsadila na 4,1 km dlouhé trati 31. místo, Šimon Řehula 35. místo a Petr Lukš 40. místo. "Pořadatelé připravili opravdu velice náročnou trať, kterou ještě poněkud znepříjemnilo teplé a vlhké počasí. Ale naši závodníci vše zvládli ve zdraví a na hranici svých možností."

Zejména Šimon Řehula tímto závodem završil velmi úspěšnou sezonu. Získal stříbrnou medaili na MČR na dráze a zvítězil v mezistátním utkání na 1500 m. "Probojoval se do reprezentačních výběrů na dráze a společně se svými kolegy Petrem Lukšem a Anežkou Gutwirthovou i v běhu do vrchu," dodal Petr Bahenský.