Atletický oddíl TJ SK Čéčova České Budějovice se zúčastnil už posedmé závodů European kids athletics games v Brně. „Závod je neoficiálním mistrovstvím Evropy žactva do patnácti let," popisuje Bohuslava Váňová.
Závodů se zúčastnilo 1000 atletů z 12 zemí Evropy.
„Vydařenou akci zahjovaly olympioničky Mirka Knapková, Denisa Rosolová a Šárka Kašpárková."
Pohled do startovní listiny napovídá, že konkurence byla kvalitní. To potvrzují i atleti SK Čéčova. „Letos byly hry nejtěžší." Poprvé dorazili do Brna Rusové. „Dost vyhrávali," všimla si Váňová.  „Naši atleti nezklamali, ale nekteří zklamali mě. Prázdniny se na některých projevily," dodal trenér Pavel Váňa.
Čéčovští získali jednu bronzovou medaili, kterou vybojoval  Pavel Gocala na 300 m – 37,96. „Prohrál jen s Rusem a Maďarem."
Vynikající formu potvrdili už v pátek Gocala s Kovalčukem, kteří pomohli pěti prvními a jedním třetím místem St. Boleslavi k postupu do semifinále MČR družstev staršího žactva.