Korunu jihočeského sportovce roku získal velezkušený hokejový matador Motoru Lukáš Pech a bronzový stupínek obsadila házenkářka Iveta Korešová, která se do Písku vrátila po mnohaletém úspěšném působení v zahraničí. Jinak ale, snad jen s výjimkou kapitána fotbalistů Dynama Martina Králika, jenž v desítce byl sedmý a ve ve slovenské a české lize pár let už má odkopaných, nám elitní desítka jihočeského sportu letos výrazně omládla.

A to už i mezi medailisty, protože hned za vítězným Lukášem Pechem získal druhou příčku v jihočeské desítce blokař volejbalistů Jihostroje Josef Polák, jenž už ve svých třiadvaceti letech se prosadil do národního týmu. Na slavnostním večeru chyběl, neboť ve stejnou dobu v dresu Jihostroje bojoval v mezinárodním Poháru CEV, takže cenu za něj přebral jeho šestnáctiletý spoluhráč Tomáš Brichta (ten byl na pódiu rekordmanem, neboť si šel i pro cenu za druhé místo Jihostroje mezi kolektivy a také sám za sebe jako jeden z trojice nadějí v kategorii Objev roku…).

Jako Objev roku letos zazářil také Ondřej Čoudek, jenž si na jaře proti Mladé Boleslavi v dresu Dynama odbyl debut v I. lize, když mu bylo teprve sedmnáct. A to na důležitém postu stopera! „Ale hrál jsem ve dvojici s Martinem Králikem, takže to bylo jen o tom, zda ho budu dobře poslouchat,“ bavil diváky v sále.

Trojici nadějí doplnila Kateřina Švehlová, které sice na na pódiu na oba dvoumetrové dlouhány tak půl metru chybělo, zato se letos může právem pyšnit ziskem titulů juniorské mistryně světa a Evropy ve vodním slalomu hlídek 3xK1!

Zlatou medaili z mistrovství Eropy juniorů si přivezl i táborský veslař Ondřej Pecival (9. v desítce). „Chodil jsem do školky vedle Jordánu, který byl tenkrát vypuštěný. A když ho napustili, vlítli na něj veslaři, rodiče mě tam v mých čtyřech letech přivedli a já už tam zůstal,“ vyprávěl.

Juniorkou je i Nikola Kaprálová (6.), která v taekwon-do je mistryní Evropy v technických sestavách a vicemistryní Evropy ve sportovním boji. A v doprovodném hlasování jí fanoušci vyklikali téměř tisíc hlasů, což v tomto směru bylo nejvíc ze všech.

Jak už bylo řečeno, desítka nám letos prostě omládla!