Jihočeška  Veronika Kolářová zaznamenala na tenisovém kurtu výrazný úspěch.  Hráčka Startu Praha, sympatická mladá dáma (26.11. 1988), která pochází z jihu Čech, kam se vždy ráda vrací, vyhrála MČR 2014. Její otec Richard Kolář hrával nejvyšší československou hokejovou soutěž v dresu Motoru ČB. Veronika Kolářová po cenném sportovním úspěchu velice ochotně odpovídala na dotazy Deníku:

Halové mistrovství České republiky se letos konalo v Milovicích u Prahy, nejprve se vraťme k vaší singlové bilanci. Jak se vám dařilo?

Ve dvouhře jsem ve druhém kole prohrála s pozdější vítězkou Karolinou Stuchlou.

Chuť jste si spravila v deblu?

Ve čtyřhře se nám podařilo s Petrou Rohanovou celý turnaj vyhrát. Ve finále jsme porazily pár Holanová, Vrbenská 6:4 a 6:2.

Když jsme spolu mluvili naposledy, měla jste za sebou turnaj v Hluboké nad Vltavou, chystala jste se do Řecka…
Právě týden před začátkem mistrovství České republiky jsem se vrátila ze série turnajů s dotací 10 000 dolarů, které probíhaly v Řecku. Ve dvouhře se mi dařilo až na posledním turnaji, kde jsem došla do čtvrtfinále, ve čtyřhře jsem se dvakrát probojovala do semifinále.

Jaké byly soupeřky?
Přestože se jednalo o turnaje konané v závěru sezony, tak konkurence byla opravdu veliká a vybojovat cenné body do světového žebříčku nebylo jednoduché.

Turnaj hostil Heraklion. Dokážu si představit moře, sluníčko…
…i pro dobrou polohu a vybavenost tenisového areálu a hotelu, který se nachází přímo u moře, bylo možné pobyt spojit s regenerací a odpočinkem mezi jednotlivými turnaji a třeba i návštěvou centra Heraklionu.

Co vás čeká v úvodu roku 2015?
Na začátku příští sezony, tedy celý leden, se budu kondičně a tenisově připravovat, pak vyrazím na první turnaje. Jejich přesný program však ještě neznám. Sezona bude dlouhá, a proto je výběr turnajů velice důležitý.

A týmové soutěže? Tam už víte, co vás nemine?

Tam je program jasný, od dubna budu na pozici týmových jedniček hrát ligu v Německu, Rakousku a Francii.

Tenisově jste doma v Praze, sledujete někdy také dění na kurtech na jihu Čech?
Už několik let trénuju v klubu TK Start Praha, a proto situaci v českobudějovickém klubu moc nesleduju.
Příznivci sportu na českém jihu si jistě dobře vzpomenou na vašeho tatínka, který válel ve slavné éře Motoru Č. Budějovice.

Viděla jste ho v jednom týmu s Lálou, Caldrem a dalšími velkými hvězdami?

Sedm let oblékal dres Motoru. Když v Budějovicích s hokejem končil, byly mi pouhé tři roky, takže jsem ho na ledě bohužel neviděla.

On vás trénoval?
K tenisu mě přivedl, a přestože jsem prošla rukama mnoha kvalitních trenérů,  právě on byl, je a bude celoživotním trenérem a rádcem.

Nikdy jste se nehádali?
K výměně názorů docházelo. Je hokejista a s těmi se v rukavičkách nezacházelo nikdy. Možná ale i díky právě jeho přístupu jsem se dostala v osobním i tenisovém životě tam, kde jsem.

Fandíte také Motoru?
Samozřejmě. Motoru fandíme celá rodina. Můj bratránek Roman Vráblík hraje za Motor první ligu, stále se mi časově nedaří jít se podívat na některý ze zápasů, i když bych tak ráda… Účast na zápasech za mě tedy nahrazují taťka s dědou.