Třeba Francouz Florian Sénéchal. Narodil se 10. června 1993 v Cambari. O dvacet let později vyhrál v závodě Okolo jižních Čech 2013 žlutý i zelený trikot. Byl nejlepší ze všech. Letos, v roce 2022 byl hodně vidět na slavné Tour de France.

Čtyřetapový závod, jehož srdcem zůstává Jindřichův Hradec, provede cyklisty Jihočeským krajem.

Atraktivní sportovní akce začne ve čtvrtek 8. září v Kaplici, skončí spurtem 11. září ve městě u Vajgaru.

Pořadatelé se těší i na diváky. Diváci se těší na světovou cyklistiku. Tady je konkrétní program velmi pečlivě naplánovaných jednotlivých etap:

I.etapa: čtvrtek 8. září 2022 časovka jednotlivců Kaplice.

II. etapa: pátek 9. září 2022, Třeboň – Nová Bystřice.

III. etapa: sobota 10. září 2022, Studená – Protivín.

IV. etapa: neděle 11. září 2022, České Velenice – Jindřichův Hradec.

„V rámci kulturního programu budeme v Nové Bystřici a Jindřichově Hradci pořádat ještě dětské závody,“ říká ředitel závodu Jan Hájek, který stejně jako v loňském roce připraví přímo v Jindřichově Hradci také závod pro sportovce, kteří v životě neměli tolik štěstí a musí se poprat se zdravotním handicapem.

„V rámci tohoto programu pamatujeme i na diváky, kteří dostanou šanci v každém startovním a cílovém městě v tombole získat cyklistický dres Okolo jižních Čech, značkovou cyklistickou přilbu, batoh a další dárky od partnerů závodu.“

Pořadatelé už mají také velmi zaplněnou startovní listinu. I to je fakt, který ředitele a jeho kolegy těší. „Týmy se hlásí a potvrzují účast,“ přikyvuje Jan Hájek, který se svým pořadatelským týmem musí zajistit spoustu maličkostí, aby závod proběhl bezpečně a bez potíží.

V polovině prázdnin bylo zaregistrováno do závodu, který je také součástí Světového poháru, deset družstev. Mezi nimi nechyběly ani nejlepší české profesionální cyklistické týmy.

V úvodu září budou na jihočeský silnicích startovat ELKOV Kasper a ATT Investments. „Ze zahraničních týmů se zúčastní špičky,“ potvrzuje Jan Hájek.

Mezi kontinentálními týmy bude také loňský vítěz soutěže družstev závodu Okolo jižních Čech nizozemský VolkerWessels. na start se těší talentovaní cyklisté italské stáje EOLO Kometa. „Přijede také reprezentace Švédska,“ doplnil Jan Hájek před startem první etapy Okolo jižních Čech.