Moderní gymnastky SKMG Máj České Budějovice absolvovaly první jarní mezinárodní závod  Obuda Cup, který se uskutečnil v Maďarsku. „Vyrazily jsme do Budapešti,“ konkretizuje spokojená trenérka  Ivana Pokorná.

V kategorii  2002 B  se v sestavách  s obručí a bez náčiní představila  talentovaná Vendula Kabelová. „Při svém prvním mezinárodním startu se rozhodně neztratila.“ Jihočeška v konkurenci dvanácti závodnic z Řecka, Maďarska, Andorry a Švédska   skončila na pátém místě. „Její výkon  především v sestavě bez náčiní byl příjemným překvapením, dokázala při soutěži zvládnout většinu náročných prvků obtížnosti,“ hodnotí trenérka a pokračuje:  „V obou sestavách zaujala i výrazem a bojovností.“  Nejlépe ze všech gymnastek byla hodnocena řecká reprezentantka Tsioupra Zacharoulová.

V kategorii 2000 B se dařilo  další perspektivní gymnastce, která je členkou družstva Nadějí  ČR,  Tereze Jeřábkové.
„Tereza se představila v sestavách s obručí a míčem, ve dvojboji sestav obsadila  výborné druhé místo.“   
Za sestavu s obručí byla Jihočeška ohodnocena dokonce nejvyšší známkou  – 18,800.   „V sestavě s míčem se na ní projevila mírná nervozita z prvního startu v zahraničí, a tak ji o vítězství v soutěži  připravilo  několik zbytečných chyb v provedení,“ konstatovala Ivana Pokorná. Zvítězila  Jessica Pereirová z Andorry. „Zisk medaile je pro tuto gymnastkou velkou motivací do další přípravy před mistrovstvím České republiky.“

V kategorii 2002A  nastoupila další členka družstva Nadějí ČR Denisa Hadačová.  „Do soutěže nastoupila se zbytečným respektem a opatrností.  V sestavách se švihadlem a obručí, které má nově upravené na vyšší obtížnost, ještě chybovala, ale i tak ukázala svoje velké dispozice a pohybový rozsah,“ zhodnotila trenérka.   Za sestavu s obručí byla ohodnocena  třetí  nejvyšší známkou. Celkově skončila čtvrtá.   Vítězkou  této kategorie se stala domácí Dorottya Tislerová .

Magdaléna Šmejkalová se představila v kategorii 1999A. V trojboji volných sestav  skončila celkově 6.   „Magdalena skvěle zajela kužele, „ popisuje trenéra výkon, který  přinesl třetí místo. „Bohužel jí vůbec nevyšla její nejlepší sestava s míčem.“ Podle odborných trenérek SKMG Máj ČB  Magdaléna Šmejkalová vyniká velkou ohebností. „V letošní sezoně se velmi zlepšila.“
V juniorské kategorii  nastoupily dvě juniorské reprezentantky  a členky Sportovního centra mládeže při SKMG Máj Č.Budějovice   Lenka Macháčková a Kateřina Vernerová.

Lenka Macháčková,  trojnásobná mistryně ČR juniorek  2012,  již má zajištěnu účast na ME, které proběhne na přelomu května a června v Rusku.  Závod v Maďarsku byl pro ni prvním startem po MČR a další prověrkou před MEJ v kvalitní konkurenci.  V kategorii startovaly vynikající  Rusky, Kazachstánky, Azerbajdžánky a Maďary. „Lenka  zacvičila výborně a bez pádu náčiní  tři sestavy a všechny s velkým nasazením a snahou získat co nejlepší  bodové ohodnocení,“ konstatuje Ivana Pokorná. 
Jihočeská talentovaná gymnastka skončila mezi dvanácti soupeřkami pátá.  „Pomyslná bronzová příčka za sestavu se stuhou jí unikla o pouhých 0,025 bodu.“ 

Kateřina Vernerová, rovněž medailistka z MČR juniorek  za cvičení se stuhou, bojovala o co nejlepší umístění.  „Dařilo se jí ve stuze, kde skončila celkově šestá. „Bohužel v sestavách s obručí a kužely se dopustila několika chyb,“ přibližuje trenérka celkové deváté místo.
Vítězkou kategorie se stala reprezentantka z Kazachstánu   Aliya Assymova . 

Obě juniorky SKMG Máj Č. Budějovice čeká o víkendu kontrolní závod před MEJ    Ajur cup v Hradci Králové.