Reprezentant Martin Bidař (Bruslařský klub ČB) v neděli odletěl do Helsinek, kde ve středu večer představí krátký program. Snem nadějného páru je kvalifikovat se na olympiádu, ale bude to velmi těžké… Na startovní listině je 28 dvojic, 16 nejlepších postoupí do volných jízd. Přípravu Bidařovi navíc zkomplikovalo zranění kotníku.

Češi se v minulém roce stali juniorskými mistry světa. V seniorech mají za sebou úspěšný debut na mistrovtví Evropy v Ostravě, kde skončili sedmí.

TAKÉ JSME PSALI: To tedy byla premiéra, junioři Dušková s Bidařem na ME v Ostravě sedmí

"Skoro tři neděle nebyl na ledě, ale jsou docela v pohodě, i když výpadek asi je znát," soudí českobudějovická trenérka Iveta Bidařová, jež v pondělí se synem hovořila. "Trénovali, byl u toho i kanadský trenér - a prý to bylo dobré, šlo jim to. Byl spokojen," tlumočí Iveta Bidařová první dojmy z Helsinek. "Aréna je docela velká, na tréninku jim byla zima, ale nejspíš to bylo tím, že trénovali na vedlejší ploše. Na jedničce je teplo."

Na olympiádu se přímo probojuje zřejmě jen dvanáctka nejlepších, nad 13. a 14. místem visí otazník. "Záleží také na kvótách," podotýká Iveta Bidařová. O čtyři volná místa pro olympijský závod se střetnou krasobruslaři na dvou akcích v září.

TAKÉ ČTĚTE: Titul, postup a končím, plánuje hokejový brankář Tomáš Vojta