VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihočeský volejbal má nového šéfa. Milan Čuda skončil. Kraj chce samostatnost

V čele jihočeského voejbalového svazu dochází ke změnám. Nejdůležitější a tou zásadní je muž v čele. Funkci opouští stříbrný olympionik z Tokia (1964) Milan Čuda, na jeho místo přichází bývalý reprezentant a obrovská opora Jihostroje Jiří Popelka. Dnes se od 18.00 bude hrát atraktivní 6. semifinále extraligy. Jihostroj - Karlovarsko. Stav série je 3:2.

9.4.2017
SDÍLEJ:

Jiří PopelkaFoto: Deník/ Blanka Popelková

Funkci opouští stříbrný olympionik z Tokia (1964) Milan Čuda, na jeho místo přichází bývalý reprezentant a obrovská opora Jihostroje Jiří Popelka.

Nový svazový šéf seznámil čtenáře Deníku s konkrétním záměry, s projekty, o kterých uvažuje, s tím, co bych chtěl změnit, vylepšit, na co se chce ve funkci zaměřit. Konference probíhají ve všech krajích. Konají se jednou za čtyři roky. Řada vyšla i na Č. Budějovice.

Letos proběhne také volba předsedy Českého volejbalového svazu. Jiří Popelka odpovídal na dotazy Deníku:

Jaké budou vaše první kroky ve funkci předsedy Jihočeského volejbalového svazu?
Chtěl bych poděkovat za práci výboru, který pracoval v uplynulých letech. Hlavně Milanu Čudovi, protože kraji věnoval maximum. Ve funkci šéfa krajského svazu byl od roku 2001, to je pěkná řádka let… …vedl kraj čtyři funkční období. On volejbal miluje, je na každém zápase Jihostroje, já přebírám kraj ve vynikajícím stavu. To je ukázka jeho opravdu velice dobré práce pro jihočeský volejbal.

Uvažujete o tom, co byste chtěl změnit, zorganizovat, případně vylepšit?
Mám eminentní zájem na samostatnosti kraje. Na právní subjektivitě. To jsme si také schválili v usnesení na konferenci.

Tento krok by asi stál za vysvětlení. Proč?

Vidím v tom velikou možnost, jak se dají získat finance pro volejbal u nás v kraji. Tím by se také předešlo možným následkům stávajících finančních problémů Českého volejbalového svazu.

To jsou vaše myšlenky, co jim říkají další experti? Nikdo k nim na konferenci v Č. Budějovicích výhrady neměl?
Ne. I současný předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník říkal, že principiálně není proti, zájem osamostatnit se mají nyní čtyři nebo pět krajů. Říkal, že tomu přesně nerozumí, že spíš dává na názor právníků, kteří k tomu mají nějaké vysvětlení.

Co by právní subjektivita konkrétně přinesla jihočeským volejbalistům? Co se tímto krokem v praxi změní?
Třeba teď, když chce Jihočeský volejbalový svaz požádat o dotaci, musí to udělat přes krajské sdružení České unie sportu, nebo musí požádat Český volejbalový svaz. Sám kraj to udělat nemůže. Pokud bude mít právní subjektivitu, bude to vlastně firma, která bude mít vlastní IČO, pak může spolupracovat s dalšími subjekty. Není to jen ve finanční rovině, jde o barterové obchody, o marketing a o další věci.

Aktuálně vrcholí ročník české Uniqa volejbalové extraligy 2016/17. Vnímáte Jihostroj České Budějovice jako vlajkou loď Jihočeského kraje?
Jihostroj je pro náš kraj na vrcholné volejbalové scéně jednoznačně nejdůležitější. Dívám se na něj jako na nejlepší volejbalový klub v Čechách a jsem moc rád, že je právě tady u nás.

Za Jihostroj jste velmi úspěšně hrával, jste v kontaktu s jeho vedením?
S prezidentem klubu Janem Divišem jsem se několikrát sešel, vidíme mezi Jihočeským volejbalovým svazem a Jihostrojem veliké možnosti spolupráce.

V neděli se Jihostroj bude prát o postup do finále, co říkáte průběhu play off?
Cítím, že klub v sérii proti Příbrami přežil herní krizi, finále už nás teď nemine.
Spolupracujete také jako expert s Českou televizí, v této pozici asi Jihostroji držet palce nemůžete… .
…to ne, ale cítím, že letos by Jihostroji mohlo být finále nakloněno. Už myslíte i na titul pro hráče Jihostroje?
Zlato by se opět mohlo přestěhovat na jih Čech.

Vraťme se k záměrům Jihočeského volejbalového svazu. Osamostatnění a právní subjektivita přinese tlak na větší aktivitu v krajích?
Vidím snahu o spojení do Asociace krajských volejbalových svazů, která se nyní nově zakládá.

Co bude jejím úkolem?
Bavíme se o vzniku této asociace už několik měsíců. V březnu bylo první jednání o možném vzniku. Předběžně se vyslovilo jedenáct krajů, které by o Asociaci měly zájem. Věřím v její vznik, myslím, že pomůže celému českému volejbalu.

V čem?
V mých očích nejsou jednotlivé kraje přímými konkurenty, nehrají stejnou soutěž, nejdou za jedním výsledkem, nemusí si přetahovat hráče, jsou přitom územně oddělené…

…měly by víc spolupracovat?
…mohou si předávat informace, zkušenosti. Přece se nebude čtrnáctkrát vymýšlet stejná věc. Nějaký kraj je lepší v plážovém volejbale, jiný v mládeži, další třeba v internetu. Sdílení informací by mělo být volejbalu prospěšné, stejně tak i společné projekty krajů.

Jste tedy šéfem Jihočeského volejbalového svazu, vnímáte na časové ose v průběhu uplynulých deseti let úbytek hráčů a hráček?
Díval jsem do statistik. Členská základna je ale v průběhu deseti let zhruba stejná. Ubývají dospělí, přibývají děti. Přibývá víc děvčat než chlapců.

V Jihočeském kraji? Přibývá víc děvčat než chlapců?
Je to docela logické. Chlapecký volejbal má totiž mnohem větší konkurenci.

Dívčí ne?
Jde o další sporty. U děvčat zase taková konkurence není. Na světové úrovni je ale u žen volejbal tím nejoblíbenějším sportem.

O čem vypovídá počet klubů?
Jednoznačně, a to ve všech krajích, dochází ke snižovaní jejich počtu. Pro kluby není jednoduché sehnat peníze, navíc jde o konkrétní lidi, nadšenců ve volejbale postupně ubývá. Pokud to nejsou rodiče hráčů, tak je to složité. To bych chtěl změnit.

Je to jedna z priorit, na kterou se chcete zaměřit?
Mám v plánu hodně věcí, jsou zatím v mojí hlavě. Není to jen o mně, ale o celém výboru, o celém kraji. Do budoucna určitě přijdeme s mnoha nápady a novinkami, které volejbalu v našem kraji pomohou.

Autor: Kamil Jáša

9.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč

Elektrotechnici a technici energetici přístrojů, strojů a zařízení Montér/Technik měření a regulace. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok (poté na dobu neurčitou), 37,5 h/týdně, Náplň práce: montážní a zkušební činnosti na elektrozařízeních a rozvodech, Požadavky: vzdělání: obor slaboproud, platné osvědčení z vyhl. 50/78 Sb., § 6, do 1000V, prostředí A i B, Ostatní požadavky: řidičský průkaz skupiny B; základní znalost práce s PC a IT;výpis z rejstříku trestů slučitelný s pracovní pozicí; spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost, dobré komunikační schopnosti, schopnost pracovat v týmu, Zaměstnanecké výhody: penzijní připojištění, týden dovolené navíc, pololetní odměny nad rámec hrubé mzdy, V případě zájmu kontaktujte na uvedený e-mail:. Pracoviště: I&c energo a.s. - jete, 373 01 Temelín. Informace: Zdeňka Dědičová, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 25 000 Kč

Speciální pedagogové SPECIÁLNÍ PEDAGOG SPC. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - magisterské vzdělání v oboru speciální pedagogika, schopnost týmové spolupráce, komunikativnost, ochota pracovat v terénu (řidičský průkaz vítán), bezúhonnost, zájem o práci s dětmi se zdravotním postižením, uvítáme ukončení studia státní závěrečnou zkouškou ze somatopedie nebo psychopedie a logopedie, praxe v oboru výhodou, Více na http://www.arpida.cz/nabidka-zamestnani/411-hledame-noveho-zamestnance-specialni-pedagog-spc , , Multidisciplinární tým, příjemné pracovní prostředí v malém kolektivu SPC, vlastní jídelna. Pracoviště: Mateřská škola, základní škola a praktická škola při dc arpida - centru pro děti a mládež se zdravotním postižením, o.p.s [253], U Hvízdala, č.p. 1402, 370 11 České Budějovice 11. Informace: Iva Slámová, .

Výroba - Výroba Správci objektů 7 500 Kč

Správci objektů TECHNIK ZAKÁZEK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice vhodná pro OZP - plný nebo zkrácený pracovní úvazek. , Pracovní náplní je péče o svěřené objekty, vedení evidence svěřených nemovitostí, řízení a organizace práce jednotlivých domovníků na jednotlivých pracovištích, vyhledávání nových zakázek v okrese Č. Budějovice, zajišťování zpracování dokumentace, provádění pochůzkové kontrolní činnosti, zajišťování servisu technických zařízení. Pracoviště: Ciss cz s.r.o., Hraniční, č.p. 2805, 370 06 České Budějovice 6. Informace: Toman, +420 387 411 869,773 745 601.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 23 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxe v oboru, ŘP "C" + "E", profesní průkaz, psychotesty, jeřábnický průkaz HR a průkaz řidiče ADR výhodou, V případě zájmu volejte kontaktní osobě. Výhody: Příspěvek na stravné, pracovní oděv, prodloužení pracovní smlouvy. Pracoviště: Partr, spol. s r.o., dubičné, 373 71 Rudolfov. Informace: Robert Trnovec, +420 602 787 383.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U odbočky na Šebanov se stala vážná dopravní nehoda.
6

Čelní střet tří osobních aut u Šebanova má tragický konec

Ilustrační foto

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

Na syna nezaplatil sto tisíc

České Budějovice - Nezodpovědný 44letý otec dluží na výživném na své dítě bezmála 100 000 korun.

Tradiční trhy dostanou dva tradiční dny

České Budějovice - Tradiční oblíbené trhy na Piaristickém náměstí budou nadále pokračovat v zavedeném režimu, to znamená každý čtvrtek a v sobotu.

Zemřela akademická malířka Jaroslava Lázníčková–Velebová

České Budějovice - Minulý pátek 16. března zemřela v 63 letech akademická malířka, grafička, a ilustrátorka Jaroslava Lázníčková–Velebová. Rodačka z Nové Syrovice u Třebíče žila a pracovala v Týně nad Vltavou.

Dopadli zloděje, který přepadl banku v Třeboni a ujel na kole

Třeboň - Krátce po středečním poledni zažili v Komerční bance v třeboňské ulici Svobody nepříjemné překvapení. Do banky totiž vtrhl lupič (ročník 1990), který se se zbraní v ruce dožadoval vydání peněz.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT