VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihočeský volejbal má nového šéfa. Milan Čuda skončil. Kraj chce samostatnost

V čele jihočeského voejbalového svazu dochází ke změnám. Nejdůležitější a tou zásadní je muž v čele. Funkci opouští stříbrný olympionik z Tokia (1964) Milan Čuda, na jeho místo přichází bývalý reprezentant a obrovská opora Jihostroje Jiří Popelka. Dnes se od 18.00 bude hrát atraktivní 6. semifinále extraligy. Jihostroj - Karlovarsko. Stav série je 3:2.

9.4.2017
SDÍLEJ:

Jiří PopelkaFoto: Deník/ Blanka Popelková

Funkci opouští stříbrný olympionik z Tokia (1964) Milan Čuda, na jeho místo přichází bývalý reprezentant a obrovská opora Jihostroje Jiří Popelka.

Nový svazový šéf seznámil čtenáře Deníku s konkrétním záměry, s projekty, o kterých uvažuje, s tím, co bych chtěl změnit, vylepšit, na co se chce ve funkci zaměřit. Konference probíhají ve všech krajích. Konají se jednou za čtyři roky. Řada vyšla i na Č. Budějovice.

Letos proběhne také volba předsedy Českého volejbalového svazu. Jiří Popelka odpovídal na dotazy Deníku:

Jaké budou vaše první kroky ve funkci předsedy Jihočeského volejbalového svazu?
Chtěl bych poděkovat za práci výboru, který pracoval v uplynulých letech. Hlavně Milanu Čudovi, protože kraji věnoval maximum. Ve funkci šéfa krajského svazu byl od roku 2001, to je pěkná řádka let… …vedl kraj čtyři funkční období. On volejbal miluje, je na každém zápase Jihostroje, já přebírám kraj ve vynikajícím stavu. To je ukázka jeho opravdu velice dobré práce pro jihočeský volejbal.

Uvažujete o tom, co byste chtěl změnit, zorganizovat, případně vylepšit?
Mám eminentní zájem na samostatnosti kraje. Na právní subjektivitě. To jsme si také schválili v usnesení na konferenci.

Tento krok by asi stál za vysvětlení. Proč?

Vidím v tom velikou možnost, jak se dají získat finance pro volejbal u nás v kraji. Tím by se také předešlo možným následkům stávajících finančních problémů Českého volejbalového svazu.

To jsou vaše myšlenky, co jim říkají další experti? Nikdo k nim na konferenci v Č. Budějovicích výhrady neměl?
Ne. I současný předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník říkal, že principiálně není proti, zájem osamostatnit se mají nyní čtyři nebo pět krajů. Říkal, že tomu přesně nerozumí, že spíš dává na názor právníků, kteří k tomu mají nějaké vysvětlení.

Co by právní subjektivita konkrétně přinesla jihočeským volejbalistům? Co se tímto krokem v praxi změní?
Třeba teď, když chce Jihočeský volejbalový svaz požádat o dotaci, musí to udělat přes krajské sdružení České unie sportu, nebo musí požádat Český volejbalový svaz. Sám kraj to udělat nemůže. Pokud bude mít právní subjektivitu, bude to vlastně firma, která bude mít vlastní IČO, pak může spolupracovat s dalšími subjekty. Není to jen ve finanční rovině, jde o barterové obchody, o marketing a o další věci.

Aktuálně vrcholí ročník české Uniqa volejbalové extraligy 2016/17. Vnímáte Jihostroj České Budějovice jako vlajkou loď Jihočeského kraje?
Jihostroj je pro náš kraj na vrcholné volejbalové scéně jednoznačně nejdůležitější. Dívám se na něj jako na nejlepší volejbalový klub v Čechách a jsem moc rád, že je právě tady u nás.

Za Jihostroj jste velmi úspěšně hrával, jste v kontaktu s jeho vedením?
S prezidentem klubu Janem Divišem jsem se několikrát sešel, vidíme mezi Jihočeským volejbalovým svazem a Jihostrojem veliké možnosti spolupráce.

V neděli se Jihostroj bude prát o postup do finále, co říkáte průběhu play off?
Cítím, že klub v sérii proti Příbrami přežil herní krizi, finále už nás teď nemine.
Spolupracujete také jako expert s Českou televizí, v této pozici asi Jihostroji držet palce nemůžete… .
…to ne, ale cítím, že letos by Jihostroji mohlo být finále nakloněno. Už myslíte i na titul pro hráče Jihostroje?
Zlato by se opět mohlo přestěhovat na jih Čech.

Vraťme se k záměrům Jihočeského volejbalového svazu. Osamostatnění a právní subjektivita přinese tlak na větší aktivitu v krajích?
Vidím snahu o spojení do Asociace krajských volejbalových svazů, která se nyní nově zakládá.

Co bude jejím úkolem?
Bavíme se o vzniku této asociace už několik měsíců. V březnu bylo první jednání o možném vzniku. Předběžně se vyslovilo jedenáct krajů, které by o Asociaci měly zájem. Věřím v její vznik, myslím, že pomůže celému českému volejbalu.

V čem?
V mých očích nejsou jednotlivé kraje přímými konkurenty, nehrají stejnou soutěž, nejdou za jedním výsledkem, nemusí si přetahovat hráče, jsou přitom územně oddělené…

…měly by víc spolupracovat?
…mohou si předávat informace, zkušenosti. Přece se nebude čtrnáctkrát vymýšlet stejná věc. Nějaký kraj je lepší v plážovém volejbale, jiný v mládeži, další třeba v internetu. Sdílení informací by mělo být volejbalu prospěšné, stejně tak i společné projekty krajů.

Jste tedy šéfem Jihočeského volejbalového svazu, vnímáte na časové ose v průběhu uplynulých deseti let úbytek hráčů a hráček?
Díval jsem do statistik. Členská základna je ale v průběhu deseti let zhruba stejná. Ubývají dospělí, přibývají děti. Přibývá víc děvčat než chlapců.

V Jihočeském kraji? Přibývá víc děvčat než chlapců?
Je to docela logické. Chlapecký volejbal má totiž mnohem větší konkurenci.

Dívčí ne?
Jde o další sporty. U děvčat zase taková konkurence není. Na světové úrovni je ale u žen volejbal tím nejoblíbenějším sportem.

O čem vypovídá počet klubů?
Jednoznačně, a to ve všech krajích, dochází ke snižovaní jejich počtu. Pro kluby není jednoduché sehnat peníze, navíc jde o konkrétní lidi, nadšenců ve volejbale postupně ubývá. Pokud to nejsou rodiče hráčů, tak je to složité. To bych chtěl změnit.

Je to jedna z priorit, na kterou se chcete zaměřit?
Mám v plánu hodně věcí, jsou zatím v mojí hlavě. Není to jen o mně, ale o celém výboru, o celém kraji. Do budoucna určitě přijdeme s mnoha nápady a novinkami, které volejbalu v našem kraji pomohou.

Autor: Kamil Jáša

9.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 16 500 Kč

Strojírenští kovodělníci STROJÍRENSKÝ DĚLNÍK/ICE - OBSLUHA CNC STROJŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Minimální stupěň vzdělání: základní, výuční list nebo maturitní vysvědčení výhodou, Požadujeme: vyučení a praxe v oboru výhodou (nekvalifikované zaučíme), manuální zručnost, pečlivost, spolehlivost, snaha se učit novým věcem, Nabízíme: stabilní zaměstnání na trvalý pracovní poměr, profesní růst, úkolové odměňování, příplatky za směnnost, sociální jistoty, dotované stravování, Pracovní provoz PO-PÁ, Nástup ihned. Pracoviště: Mikrona holding s.r.o., Předčická, č.p. 613, 375 01 Týn nad Vltavou 1. Informace: Marie Řeháková, +420 385 774 139.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 16 000 Kč

Řidiči tahačů ŘIDIČ SK. C + E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z důvodu rozšíření vozového parku přijmeme do našeho malého kolektivu nového kolegu na pozici řidič C+E. Jedná se o 12t vozidlo s vlekem. Většinu pracovní náplně tvoří jízdy mezi CZ (většinou střední Čechy) a Rakouským příhraničím (Linz, Wels apod.) Znalost NJ není nezbytně nutná., Z důvodu jízd přes ČB mohou naši řidiči strávit poměrně dost času doma i během pracovního týdne., Nabízíme: slušné jednání odpovídající rodinné firmě, služební telefon i pro soukromé účely, možnost parkování v místě bydliště, volné víkendy s velmi častým návratem domů i v pracovním týdnu, fixní mzda nezávislá na počtu ujetých km, Požadujeme: ŘP. sk C+E, Profesní průkaz + karta do digitálního tachografu, slušné jednání, V případě zájmu nebo potřeby doplňujících informací nás kontaktujte na tel. 602 459 285. Pracoviště: Jůza s.r.o., Školní, č.p. 434, 370 10 České Budějovice 10. Informace: Jůza, +420 602 459 285.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 14 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě MANIPULAČNÍ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkušební doba: 3 měsíce, Hlavní pracovní náplň: manipulace s materiálem - VZV, zametání dílny, vynášení košů na dílně, příprava nástrojů pro expedici, nakládka nástrojů na nákladní auto, skládání příchozího materiálu a nástrojů, odvoz špon od strojů, Požadujeme: ŘP sk. B, Nabízíme: práci na moderních strojích a zařízení, práci se špičkovým výpočetním systémem, dobré platové podmínky včetně systému odměn, možnost dalšího vzdělávání a zvyšování kvalifikace, Zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, odměny za pracovní věrnost firmě, příspěvek na penzijní připojištění, sociální býpomoc v mimořádných životních situacích, bezúročné půjčky na bytové účely, příspěvek na závodní stravování. Pracoviště: Motor jikov fostron a.s., Kněžskodvorská, č.p. 2277, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Marie Petráňová, +420 602 165 871.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 26 400 Kč

Mzdoví účetní MZDOVÁ ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkušební doba: 3 měsíce, Pracovní náplň: odborné zajišťování veškeré mzdové agendy, zpracování podkladů pro srážky ze mzdy. , Požadujeme: středoškolské vzdělání; kvalifikaci lze prokázat i osvědčením o zkoušce z profesní kvalifikace dle Národní sousetavy kvalifikací; jazykové znalosti: AJ/NJ pasivně; délka požadované praxe v oboru: 3 roky., Požadujeme: PC znalosti: základní. ŘP sk. B., Znalost mzdového účetnictví, personalistiky, znalost právních předpisů upravujících mzdovou agendu, elektronický mzdový systém TARGET (M-PRO) výhodou. , Nabízíme: práci se špičkovým výpočetním systémem, dobré platové podmínky včetně systému odměn, možnost dalšího vzdělávání a zvyšování kvalifikace., Zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, odměny za pracovní věrnost firmě, příspěvek na penzijní připojištění, sociální výpomoc v mimořádných životních situacích, příspěvek na závodní stravování.. Pracoviště: Motor jikov group a.s., Kněžskodvorská, č.p. 2277, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Marie Petráňová, +420 602 165 871.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátý titul pro golfistku z Hluboké nad Vltavou, Gabriela Roberta Vítů

Pátý titul pro golfistku z Hluboké nad Vltavou

Pavel Hezoučký sleduje svůj Olešník v krajském přeboru

Pavel Hezoučký sleduje svůj Olešník v krajském přeboru

Volejbalový memoriál Miroslava Čadila, organizátoři sbírají přihlášky

České Budějovice - Zatímco profesionální volejbalový Jihostroj trénuje na plné obrátky, amatérští volejbalisté se chystají na Loučení s létem.

V parádní gólové přestřelce vyhrál ČEZ Motor nad Lincem v prodloužení

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru v přípravném mezinárodním utkání vyhráli nad rakouským EHC Linec 6:5 v prodloužení. V neděli je na programu odveta na ledě soupeře (18).

Táborsko hraje v neděli doma s Vlašimí

Jižní Čechy - Šlágrem tohoto fotbalového víkendu v kraji bude nedělní utkání Táborska s Vlašimí ve II. lize (17). Přehled fotbalových utkání v kraji přinášíme.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT