Zúčastnili se i karatisté z jihu Čech a v silné konkurenci si vedli výborně!

Přímo medailovou žní se zaskvěli borci TJ Karate Č. Budějovice, kteří vybojovali v individuálních kategoriích šest titulů a k nim v lize družstev přidali další čtyři! „Reprezentanti našeho oddílu získali na mistrovství ČR seniorů, U21 a Masters celkem patnáct medailových umístění," pochlubil se ve svém mailu pro Deník jižní Čechy trenér TJ Karate Jiří Faktor a upřesnil, že vedle šesti titulů budějovičtí karatisté přivezli dvě stříbrné a sedm bronzových medailí a stali se tak nejúspěšnějším oddílem celého šampionátu!

„Nejvíce se dařilo Vojtěchu Kočímu a Veronice Halodové, kteří vybojovali každý po dvou zlatých medailích. Další dva tituly získali Igor Kibrik a Lucie Veithová," ocenil Faktor.

Ve finálovém kole ligy kumite družstev se do finále probojovaly čtyři týmy TJ Karate (muži, junioři, dorostenci, dorostenky) a žádný z nich nezaváhal! „S těmi čtyřmi zlatými medailemi jsme ligu kumite jednoznačně ovládli," radoval se Faktor.
Nyní se závodníci TJ Karate ČB soustředí na přípravu na mistrovství Evropy, které bude na sklonku týdne od pátku do neděle v Curychu. Nominaci si vybojovalo osm závodníků z TJ Karate ČB!

Mistři z ligy družstev z TJ Karate ČB

Muži: J. Kočí, V. Kočí, J. Milan, J. Laštůvka, I. Kibrik, L. Vaverka, J. Panáček, R. Domin

Junioři: D. Mikula, V. Lukšík, J. Jirka, D. Nechyba, L. Kubín

Dorostenci: M. Řeřicha, T. Gabriel, P. Benhák, M. Voldřich

Dorostenky: M. Burgerová, K. Halodová, E. Šmejkalová, Š. Klečková

Medailisté kunite TJ Karate ČB

ZLATO: Vojtěch Kočí muži do 75 kg, Vojtěch Kočí bez rozdílu vah, Lucie Veithová ženy do 61 kg, Veronika Halodová ženy 55 kg, Veronika Halodová U21 do 53 kg, Igor Kibrik U21 nad 76 kg

STŘÍBRO: Vojtěch Lukšík muži do 60 kg, Josef Laštůvka U21 do 68 kg

BRONZ: Dominik Szalay muži do 67 kg, Dominik Szalay U21 do 68 kg, Veronika Rodová ženy do 68 kg, Lucie Veithová bez rozdílu vah, Radomír Domin kat. Masters, Jan Kočí muži nad 84 kg, Jan Milan muži do 67 kg

Uspěli i Novohradští

Na mistrovství republiky se neztratili ani borci TJ Karate Nové Hrady.

„Mezi muži kata v disciplíně souborná cvičení, povinné sestavy úderů, kopů, seků a krytů v předepsaných postojích, kde se posuzuje nasazení, správné provedení jednotlivých cviků a přesné načasování pohybu závodníka, měl náš Petr Zachař v základním kole člena českého reprezentačního týmu Pilmana a tomu podlehl," informoval trenér Martin Hermann.

„Další disciplínou, v niž byl náš klub zastoupen, byla kata týmů, kdy se v synchronizované sestavě družstev hodnotí shoda všech tří členů týmu a přesnost technik. Dále se hodnotí bunkai praktické předvedení technik v kata," sděloval Hermann a upřesnil, že novohradský tým ve složení Jaromír Švenda, Petr Zachař a Václav Plecer (z TW Borovany) po precizně zacvičené sestavě získal bronz.

„V odpoledních hodinách se soutěžilo ve sportovním zápase dvojic kumite a v této kontaktní kategorii jsme měli jen jednoho závodníka, jenž se nominoval do dvou kategorií," dostal se Martin Hermann ve svém zpravodajství z Příbrami k úspěšnému účinkování svého syna, jenž ve svých osmnácti letech bojů mezi muži nad 84 kg nezalekl: „V prvním zápase dokázal Tomáš porazit Tesaře z Pardubic hladce 5:0 a ve druhém kole se stejně jednoznačně 4:0 vypořádal také s bruntálským Vaverkou. Ve finále měl Tomáš za soupeře několikanásobného mistra republiky Reicha z Ryu Praha a těžký duel zvládl na jedničku, když se hned od začátku ujal iniciativy a tu již neztratil až do konce finálového utkání. Zvítězil 7:6 a získal tak v této disciplíně mezi muži poprvé titul mistra republiky. Což je pro jihočeské karate určitě veliký úspěch," chválil svého syna Tomáše trenér Hermann.

V kategorii do 21 let se Tomáš Hermann v základní části střetl s Fronkem z Domažlic, kterého bez větších problémů zdolal 6:0. Až ve finále, ve kterém ho čekal souboj s Kibrikem z TJ Karate České Budějovice, mladý Hermann narazil. „Finále pro Tomáše bylo už pátým zápasem v řadě, a tak už na něm byla znát únava. Přesto byl vyrovnaným soupeřem, prohrál jen těsně 2:1 a vybojoval svou druhou medaili, tentokrát stříbrnou," ocenil trenér Hermann vystoupení svého syna na šampionátu.

Pochválil ale celý tým: „Naši závodníci vzorně reprezentovali město Nové Hrady i celý Jihočeský kraj, nasbírali mnoho cenných zkušeností a mohli se zde srovnávat se špičkou českého karate. Všem děkuji za jejich výkony a trenérům za jejich práci. Zejména Miroslavu Hýskovi, jenž vede syna Tomáše ve sportovní třídě na Gymnáziu Česká v Českých Budějovicích," uzavřel.