Na senzační vítězství v Itálii volejbalisté Českých Budějovic nenavázali. V domácí zaplněné hale prohráli své třetí utkání s německým Unterhachingem 1:3.

Sen o postupu ze základní skupiny se tak pomalu rozplývá. V dalších zápasech totiž vyrazí Jihostroj do Německa a do Francie, na závěr bude hostit pod Černou věží Cuneo.

Třetí utkání v Lize mistrů začal Jihostroj parádně. Do německého týmu vyslali tvrdé projektily na podání a rychle o čtyři body. Těžce vydřený náskok si udržovali až do konce a zdálo se, že vše půjde jako po másle.

Jenže v následujícím setu se vedoucí tým německé nejvyšší soutěže rozehrál, začal výborně bránit na síti i v poli. Díky tomu se dostal do vedení, které už uhájil. I v úvodu třetí části hosté výborně bránili, hlavně na bloku, kde vyčníval německý reprezentant Günthör.

Jihostroj jako by byl zaskočen, mohutně povzbuzován zaplněnou halou se ale i tak držel na dostřel. Jenže chybovali více než protihráči a set po velké tahanici ztratili. Stejně pak dopadl i set třetí. Jihočeši bojovali, ale obrana německého celku byla neprostupná a vracela jeden útok za druhým.

„První set byl z naší strany famózní, jim se tolik nedařilo. Pak se zlepšili na podání, my jsme se zhoršili v obraně. Prakticky jsme jejich hlavního útočníka neubránili,“ litoval po utkání smečař Jihostroje Tomáš Fila.

„Nezačali jsme dobře, ale pak jsme se rozjeli a soupeře jsme ubránili. Jsme moc rádi, že se nám povedlo utkání vyhrát, hodně nás to nakopne,“ byl po zápase šťastný slovenský nahrávač Unterhachingu Braňo Skladaný.

Jihostroj České Budějovice – Generali Unterhaching 1:3 (18, -21, -20, –20)
Čas: 99 minut, rozhodčí: Almkvist (SWE), Makshanov (RUS), diváci: 1750 diváků.

Č. Budějovice: Zapletal, Novotný, Smrčka, Mach, Rojas, Fila, libero Juračka – Habr, Sukuba, Motys, Michálek. Trenér Jan Svoboda.
Unterhaching: Skladaný, Cedeno, Günthör, Hirsch, Hupka, Dünnes, libero Prüsener - Strohbach, Friedrich, Carvalho, Cedeno. Trenér Mihai Paduretu.