První set byl ještě hodně vyrovnaný, domácí volejbalisté se snažili o tvrdá podání, ale stejnou mincí opláceli i Brňané. Až v úplném závěru setu se svěřenci trenéra Zacha dokázali zkoncentrovat natolik, aby urvali vítězství v setu na svoji stranu.

Druhá sada začala lépe pro Jihostroj, pod dirigentskou taktovkou Mathiase Girauda si domácí hráči připisovali jeden bod za druhým. Domácí trenér dal příležitost ukázat se před vlastním publikem i dalším hráčům z lavičky, do sestavy se zapojil také Oliver Sedláček, který se vrací po delším zranění zad. Spanilá jízda domácích se v pozměněné sestavě trochu zadrhla, ale koncovku si České Budějovice pohlídaly a s přehledem získaly i druhý set.

V půlce třetího dějství Jihostroj odskočil svému soupeři o tři body a tento nevelký náskok držel. Marek Zmrhal, který ze svého působení na jihu Čech Sportovní halu dobře zná, trápil domácí perfektním podáním i útokem z velké výšky, ale na Jihočechy to nestačilo, mečbol proměnil parádním blokem Šulista. České Budějovice si připsaly do tabulky další cenné tři body.

Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 3:0 (23, 18, 19), čas: 76 minut, rozhodčí: Nedbálek, Rychlík. České Budějovice: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Stoilovič – Kovařík (Michálek, Kriško, Šulista, Sedláček, Piskáček) Trenér: Vojtěch Zach