Sportovní hala se zaplňovala postupně, ale nakonec se naplnila velmi sympaticky. A fanoušci od první výměny hnali Jihostroj za postupem. Už za stavu 5:1 si trenér Mario Teppert vybral oddechový čas. Ten zabtral a za malou chvíli byl rozdíl jen dvoubodový. Nahrávač Jihostroje České Budějovice vyslal do útoku uzdraveného univerzála van Schieho a body přibývaly. Už tak bájewčnou tamsféru v hale podpořilo vedení města České Budějovice novým ozvučením. A Choprvatům se začala klepat kolena: 10:7. Zmiňovaný Giraudo navíc přitlačil na servisu a domácí tým sprintoval do cílové pásky prvního setu.

Josef Polák set uzavřel výborným blokařský úlovkem: 25:19.

Také druhý set se vyvíjel dobře pro českého pohárového zástupce. Chorvati jsou ale bojovníci, neustále zatápěli českobudějovické obraně. Na pomoc si trenér Vojtěch Zach vzal i videochallenge. V pravý čas. Jihostroj vyhrál set 25:17 a zajistil si vedení 2:0 na sety, které znamenalo jasný postup do osmifinále poháru.

Divadelník Jiří Suchý se s velkou chutí rozpovídal o sportu
Jiří Suchý prohrál Kippův přístroj. Hazardně hrál stolní tenis

V sestavě českobudějovického týmu se hráči prostřídali, atmosféru Poháru CEV okusili v domácím prostředí i univerzál Kriško, smečaři Šulista a Michálek, Toth a libero Kovařík. Jihočeši nepřipustili vážnější komplikace. Chorvati, kteří měli v sestavě dva urostlé chasníky, dál pokoušeli štěstí, také oni uspěli s trenérskou video výzvou, ale na rozjetý českobudějovický rychlík to bylo málo.

Jihostroj s obrovskou podporou diváků v zádech vyhrál 3:0 na sety a postupuje do osmifinále. Fanoušci v závěru zápasu vesele skadnovali: Jihostroj, to je stroj!

Jihostroj ČB – Mursa Osijek 3:0 (19, 17, 14), Jihostroj ČB: Giraudo, van Schie, Stojlovič, Licek, Ondrovič, Polák – libero Kryštof. Trenér Zach (Šulista, Michálek, Kovařík, Kriško, Tóth). První zápas 3:0. Postupují České Budějovice. Diváků 961.