V začátku zápasu se Jihostroj choval jako špatný hostitel. De Amo opět rozehrál koncert na podání i na nahrávce a než se Ústečtí stačili rozkoukat, byl konec setu.

Luboš Vašina během výměny stran své svěřence vyburcoval, připomněl jim předchozí výborné výsledky a jeho slova padla na úrodnou půdu. Ve druhé sadě se hra vyrovnala, diváci (škoda, že jen u obrazovek) mohli sledovat pěkné dlouhé výměny. Vytáhnout se proti domácím jistě chtěli oba severočeští blokaři, Martin Tibitanzl je odchovancem Jihostroje, Marek Beer zase první volejbalové krůčky dělal v Českém Krumlově. Koncovka nebyla v podání Jihočechů optimální, často chybovali a Ústí se podařilo srovnat krok i skóre. Víc domácí ale nedovolili a set získali pro sebe.

V podobném duchu se vyvíjelo i třetí dějství. České Budějovice byly stále o bod dva lepší, na Severočechy platil svým důrazem především Schouten, dařilo se také Toduovi na středu sítě. Domácí proměnili druhý mečbol, postaral se o to parádní smečí Casey Schouten.

Jihostroj České Budějovice udržel domácí neporazitelnost, získal tři body a upevnil si 2. místo.

Jihostroj České Budějovice – SK Ústí nad Labem 3:0 (12, 23, 22), čas: 75 minut, rozhodčí: Velinov, Kvarda, bez diváků.

České Budějovice: De Amo, Stoilovič, Ondrovič, Schouten, Michálek, Todua – libero Kryštof (Rejlek). Trenér: René Dvořák.

Ústí nad Labem: Parraguirre, Kramar, Tibitanzl, Bornemann, Bartůněk, Beer – libero Kořínek (Kasan, Kobolka, Koloušek). Trenér: Luboš Vašina