Tisková konference Jihostroje České Budějovice se odehrála přímo na palubovce Sportovní haly a nebyl to vůbec špatný nápad. Představeny byly posily, nové dresy… V tištěném úterním vydání Deníku najdete rozhovor s prezidentem Janem Divišem, nejbližší program klubu…
Jihostroj chce titul.
Jenže kdo by nechtěl?
Vlčáků, kteří budou lační po zlatu, v letošní extralize volejbalistů bude mnohem víc.
Minimálně Dukla Liberec.
Trenér Jan Svoboda vidí před extraligou favoritů hned několik. Kromě silné Dukly jmenoval i další kluby: „Karlovarsko výrazně posílilo, útok na medaili vyhlásilo Brno, silní budou Zlín, Ostrava, Praha. Nikdo nebude v extralize slabý, už teď jsem v soutěži napočítal dvacet cizinců."
Jihostroj Č. Budějovice prošel ve složení kádru dvěma naprosto zásadními změnami.
Post univerzála opustil Michal Kriško, nahradil ho Brazilec Daniel de Souza. „Od něj si hodně slibujeme," přikyvuje trenér.
Na postu libera slovenského reprezentanta Roberta Hupku střídá už zkušená opora českého národního týmu Martin Kryštof. „Moc se na sezonu v novém působišti těším," uvedl.
Změnu zaregistrují fanoušci také na nahrávce. V pozici „jedničky", zdá se, zůstane Filip Habr, ale záda mu bude krýt talentovaný Kristián Červinka. „Od Filipa se mohu hodně věcí naučit, ale chtěl bych odehrát co nejvíc zápasů," nechal se slyšet mladík, který pod Černou věž přichází z Brna.
„Čtyřikrát za sebou jsme byli ve finále, z toho máme dva tituly, nebylo by špatné, kdyby to vyšlo i popáté," pousmál se trenér Jan Svoboda, který ví, že v Č. Budějovicích má vždy klub vysoké ambice.

A prezident klubu Jan Diviš chce letos úspěch také v Českém poháru. "Tato soutěž je mediálně sledovaná, nabývá na významu, chceme se na Český pohár víc zaměřit."