Jihostroj České Budějovice po sezoně vymění kormidelníka. Broma nahradí Jan Svoboda. Stanovisko vedení klubu potvrdil manažer Zdeněk Scheichl.

Proč dochází ke změně?
Petr Brom byl a je velmi úspěšný trenér. Třikrát vyhrál titul, jednou byl třetí. Úspěchy jsme měli i v Českém poháru. Probíhá pátá sezona, věříme, že znovu vyhrajeme mistrovský titul. Došli jsme k závěru, že potřebujeme nový impulz, nového trenéra. Změnu. Bromovi končí jedenatřicátého května smlouva, rozhodli jsme se, že ji neprodloužíme.

Vybírali jste z několika adeptů na post nového trenéra?
Samozřejmě, že jsme o tom mluvili. Když chceme s jedním trenérem spolupráci ukončit, musíme mít připraveného dalšího. V podstatě jsme skončili u jednoho kandidáta. To nám vyšlo.

Je jím Jan Svoboda, který aktuálně vede v extralize Příbram?
Ano. Do Budějovic přijde Jan Svoboda. On byl první, kdo dostal nabídku. Dohodli jsme se. Žádný další trenér už osloven nebyl.

Co očekáváte od angažování reprezentačního kormidelníka?
Každý trenér má svůj rukopis. Na našem týmu už byl dlouho znát Bromův, který byl dobrý, nikdo nemůže říkat, že byl neúspěšný. Teď ale chceme projev týmu oživit, to platí směrem k družstvu i k divákům. Změna je prostě časem nutná, dochází k ní u mužstev na celém světě. Neznamená to, že se Petr Brom třeba po dalších pěti letech zase do Českých Budějovic nevrátí. Může se stát všechno.

Jaké cíle postavíte před nového trenéra v další sezoně?

Ty jsou u nás pořád jednoznačné. Rádi bychom letos vyhráli extraligu, šli do Ligy mistrů, tam bychom chtěli nějaké utkání vyhrát. Těžko může někdo myslet, že vyhrajeme celou Ligu mistrů, ale něco uhrát určitě můžeme a chceme. Pro další ročník extraligy bude před námi zase jasný cíl, kterým je vyhrát mistrovský titul.