Volejbalisté Jihostroje Česé Budějovice vstoupili do semifinále. Polský trenér Kowal svůj tým nachystal především na univerzála Platačse. V prvním setu Jihočeši Lotyše prakticky vymazali z kurtu.

Naopak Gonzalez se na semifinále vyspal skvěle, a protože si v nevhodnou chvíli vzal challenge Francouz na lavičce Kladna Arnaud Josserand, první set Jihostroj vyhrál s velkým přehledem. Úvodní set hrály oba kluby přesně 33 minut.

Ve druhém setu sáhl francouzský trenér ke střídání, Platačce nechal odpočinout, při klasickém dvojstřídání přišel i rezervní nahrávač. Jihostroj pokračoval před početnou fanouškovskou návštěvou z jihu Čech ve velmi dobrém výkonu. Taktickou připravenost dokumentovaly především blokařské úlovky. Kowalovi vyšlo i střídání v závěru setu, kdy vyslal na kurt Leštinu, ten dobrým servisem pomohl hostům získat setbol. Druhý Jihostroj proměnil.

Roman Lengyel hrál ve Spartě i v Dynamu
Střelák hlásí na Spartu vyprodáno, proč to Dynamu nejde taky na Zlín?

Z úvodních dvou setů je třeba vyzdvihnout přihrávku. Příjem servisu. Zpracování soupeřova podání. Balabanov, Kovařík a Luengas podali skvělý výkon. Těžké údery dokázali volejbalisté Jihostroje elegantně zpracovat a brazilský nahrávač Carísio posílal pestré nabídky útočníkům.

Třetí set začal na servisu Brazilec Carísio. Kapitán Jihostroje, poprvé v historii Č. Budějovic cizinec s páskou na dresu, podával. A podával báječně. Až na stav 6:0! Jenže Kladenští se dokázali psychicky uvolnit, otočili skóre na 14:12. V závěru slavila úspěch bojovnost Jihostroje. Okolič je velká posila. Pan volejbalista. Za stavu 23:23 skočil pro balon, vybral ho a po excelentní nahrávce Carísia Gonzalez zabil hřebík do kladenského pole. Protože Josserand požádal o time out, který už nemohl mít k dispozici, viděl po předchozí žluté kartě i červenou, která je s bodem, a bylo po zápase.

„Budějovice jsou úplně jiné, než byly na začátku sezony,“ vyprávěl po utkání Adam Zajíček. „Jsou konsolidované. Šlapou skvěle,“ uvedl a dodal: „Bojovali jsme sami se sebou, s takovou nebojovností se nedá hrát o finále.“ Oliver Sedláček z Jihostroje zářil. V utkání i po něm: „Nikdo z nás to nečekal. Jsem rád. Měli jsme spoustu štěstí. Na začátku rozhodlo, že jsme zastavili Platačse.“

Kladno – Jihostroj ČB 0:3 (-20, -21, -23), rozhodčí Rychlík, Kovář. Jihostroj ČB: Carísio, Gonzalez, Luengas, Balabanov, Sedláček, Okolič – Kovařík (Leština, Emmer, van Schie). Trenér Kowal. Stav série 0:1.